Tekirdağ

TÜRKİYE ŞAMPİYONUNDAN BAŞKANIMIZ AKAY’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ

   Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonası’nda kategorisinde şampiyon olan Elif Dila Kebir ile kategorisinde Türkiye 7’ncisi olan Bartu Arı, Belediye Başkanımız Vahap Akay’ı ziyaret ederek, desteklerinden dolayı teşekkür etti.

   22–29 Ocak tarihlerinde Antalya’da düzenlenen Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonası’nda 7 Yaş Kızlar kategorisinde Türkiye Şampiyonu olan Elif Dila Kebir ile 12 Yaş Genel kategorisinde Türkiye 7’ncisi olan Bartu Arı, Belediye Başkanımız Vahap Akay’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı M. Şahin Yılmaz, Satranç Antrenörü Remzi Yakut, Türkiye Satranç Federasyonu Çerkezköy İlçe Temsilcisi Ceylan Aslan, satranç sporcularımızdan Elif Dila Kebir’in babası Atalay Kebir ve Bartu Arı’nın annesi Dilber Arı da yer aldı.

ELİF DİLA KEBİR TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU

   Şampiyonaya Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Satranç Takımı olarak 14 sporcu ile katıldıklarını kaydeden Antrenör Remzi Yakut, “Turnuvaya 81 ilden 2 binin üzerinde sporcu katıldı. Sporcularımızdan Elif Dila Kebir 7 Yaş Kızlar kategorisinde Türkiye Şampiyonu oldu. Sporcumuz, 20-30 Nisan 2022 tarihlerinde Rodos’ta yapılacak olan Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası’nda Milli Takım formasıyla kentimizi ve ülkemizi temsil edecek” dedi.

BARTU ARI MİLLİ TAKIM HAVUZUNA SEÇİLDİ

   Remzi Yakut: “12 Yaş Genel kategorisinde yarışan Bartu Arı da Türkiye 7’incisi olarak Milli Takım havuzuna seçildi. Kasım ayında Antalya’da, ülkemizin ev sahipliğinde Avrupa Yaş Grupları Satranç Şampiyonası düzenlenecek. Bu turnuvaya da Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübümüz bünyesindeki tüm Milli sporcularımız ile katılım sağlayacağız. Bu vesile ile kentimizde satranç sporunun tanıtımına ve sporcularımıza katkılarından dolayı Belediye Başkanımız Vahap Akay’a teşekkür ederiz” diye konuştu.  

“GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTILAR”

   Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanımız Vahap Akay, Çerkezköy Belediyesi’nin her zaman sporun ve sporcunun yanında olduğunu belirterek, “Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonası’nda elde ettikleri derecelerle göğsümüzü kabartan, kentimizi en iyi şekilde temsil eden sporcularımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu