Tekirdağ

Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Meclisi yeni başkanını seçti

Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Meclisi yeni dönem başkanını düzenlenen organizasyon ile seçti. Süleymanpaşa Çocuk Kulübü’nde öğrencilerin bilgilendirilmesi ve seçim sürecinin belirlenmesi…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Meclisi yeni dönem başkanını düzenlenen organizasyon ile seçti.

Süleymanpaşa Çocuk Kulübü’nde öğrencilerin bilgilendirilmesi ve seçim sürecinin belirlenmesi ile başlayan organizasyonda Süleymanpaşa ilçesindeki tüm ilkokulların 4. Sınıf öğrencilerinden 1 asil 1 yedek olmak üzere 2 öğrenci temsilcisi katıldı.

Bilgilendirmelerin ardından Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Meclisi Başkanlığı için aday olacak çocuklar adaylıklarını açıkladı ve hazırlanmaları için kendilerine süre verildi.

SEÇİM HEYECANI AHMET AYGÜN GENÇLİK MERKEZİNDE YAŞANDI

21 başkan adayının yarıştığı Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Meclisi Başkanlık seçimi Süleymanpaşa Belediyesi Ahmet Aygün Gençlik Merkezi’nde yapıldı.

Tüm başkan adaylarının sunumlar ile projelerini anlattığı seçimde adeta demokrasi şöleni yaşandı.

BAŞKAN YÜKSEL: “BÜTÜN ADAYLARA BAŞARILAR DİLİYORUM”

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in de katıldığı organizasyonda Başkan Yüksel çocuklara yönelik bir konuşma gerçekleştirirken, “İnşallah güzel bir seçim olur. En ikna edici kim konuşursa bütün oyları da o alacaktır. Bütün adaylara başarılar diliyorum. Her şey gönlünüzce olsun,” ifadelerini kullandı. Çocukları dinleyerek projeleri hakkında bilgi alan Başkan Yüksel tüm adaylara başarılar diledi.

YENİ BAŞKAN CÜNEYD ARAL ARAS OLDU

Süleymanpaşa’daki tüm ilkokulların 4. sınıf temsilcilerinin katıldığı oylamada Cumhuriyet İlkokulu 4. Sınıfı öğrencisi Cüneyd Aral Aras en çok oyu alarak Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Meclisi’nin yeni başkanı seçildi.

Cüneyd Aral Aras’ın ardından en çok oy alan Murat Hüdavendigar İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Merve Oruç ve Atatürk İlkokul 4. Sınıf öğrencisi Ece Serin Günaydın ise başkan yardımcı seçildiler.

Önceki dönem Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Meclisi Başkanı Edibe Zümra Özvardarlı’ya teşekkür belgesi verilerek görev devir teslimi de yapılırken kaynaşma etkinliği ile organizasyon sona erdi.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu