Asayiş

Eşiyle Tatil Yapmak İsterken Dolandırıldı!

Çorlu’da yaşayan bir vatandaş, sosyal medya dolandırıcıların hedefi olarak yaklaşık 3 bin TL dolandırıldı. Tatil yapma hayalleri dolandırıcıların sayesinde suya…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Çorlu’da yaşayan bir vatandaş, sosyal medya dolandırıcıların hedefi olarak yaklaşık 3 bin TL dolandırıldı. Tatil yapma hayalleri dolandırıcıların sayesinde suya düştü.

Olay, geçtiğimiz günlerde Çorlu’da meydana geldi. İddialara göre, S.E. eşiyle Temmuz ayında tatil yapmak için internet üzerinden uygun otel fiyatlarını araştırma başladı.

Bu süreçte ise sosyal medya üzerinden gördüğü bir reklamla dolandırıcıların ağına takıldı.

S.E., görüdüğü reklam sayesinde uygun fiyatlı otel odası için hemen İnstagram üzerinden iletişime geçti. Burada toplamda 6 bin 600 TL’ye anlaştılar.

Kendisini Melis olarak tanıtan dolandırıcı S.E.’den kapora için verilen IBAN numarasına bin 500 TL göndermesini istedi.

Tahlisiz adam istenilen parayı gönderdikten sonra, dolandırıcılar açıklama kısmında oda numarasının yazmadığını beyan ederek, başka hesaptan açıklama kısmına oda numarasının yazılı şekilde parayı tekrardan göndermesi gerektiğini, ilk gönderilen paranın ise kısa süre içinde hesabına geri aktarılacağını belirtti.

Tekrardan parayı gönderen S.E., beklemeye başladı. Hesabına para gelmemesi üzerine şahısların verdiği numaraya ulaşamayan vatandaş dolandırıldığını anlayarak Polis Merkezi Amirliği’ne giderek şikayetçi oldu.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu