Teknoloji

Turkcell Dijital İş Servisleri, VMware Sovereign Cloud programına katıldı | Teknoloji

Turkcell’in kurumlara tek noktadan uçtan uca teknolojik çözümler sunduğu Dijital İş Servisleri şirketi, regüle edilen sektörlerde Sovereign (veri güvenlikli/otonom) dijital altyapıları sunmayı hedefleyen bulut sağlayıcılarının bir araya geldiği VMware Sovereign Cloud programına katıldı. Türkiye’de ilk defa Turkcell’in sunduğu bu hizmet sayesinde, finans, sağlık ve kamu gibi sektörlerde faaliyet gösteren kullanıcıların hassas ve regülasyonlara tabi iş yükleri, güvenli ve regülasyonlarla uyumlu bulut çözümlerde barınacak.  

Turkcell Dijital İş Servisleri, VMware Sovereign Cloud programına katıldı

BÖLGEYE ÖZEL YEREL ÇÖZÜM 

Turkcell’le yapılan iş birliği sayesinde VMware Sovereign Cloud programı kullanıcıların bulunduğu bölgeye özel esnek bir hizmet sunuyor. Sistem kullanıcılara ‘bölgesel kontrol’, ‘veri erişimi ve veri bütünlüğü’, ‘veri güvenliği ve uyumluluğu’, ‘veri bağımsızlığı ve mobilitesi’, ‘veri analitiği ve inovasyon’ gibi alanlarda Turkcell’in yüksek teknolojiyle donatılmış ve güvenilir bulut çözümleriyle çalışma ayrıcalığı sağlayacak.  

ÖZATA: SOVEREİGN BULUT ÇÖZÜMLERİYLE VERİLER GÜVENDE 

Turkcell Kurumsal Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ceyhun Özata iş birliğiyle ilgili şunları söyledi:  

“Uluslararası standartlarda 4’ü yeni nesil olmak üzere toplam 8 veri merkezimizde yaklaşık 40 bin metrekare beyaz alanla 3 binden fazla kurumsal müşterimize veri merkezi ve bulut hizmetleri sunarak maliyet avantajı sağlarken esnek, ölçeklenebilir, veriye erişimde güvenilir ve yüksek standartlarda bir altyapı sağlıyoruz. Kurumların operasyonel verimliliklerini artırmalarına yardımcı oluyoruz. Farklı coğrafi bölgelerden sağladığımız yedekli altyapılarla iş sürekliliğini en üst düzeye taşıdığımız bulut altyapılarımızı, yüksek güvenlik önlemleriyle sunuyoruz. Bununla birlikte Türkiye’nin ISO 27017 Bulut Bilgi Güvenliği Sertifikasına sahip ilk servis sağlayıcısıyız. ‘Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalmalı’ vizyonumuzla bu alanda yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Son olarak Sovereign Cloud programına katılan Türkiye’nin en büyük veri merkezi işletmecisi unvanına sahip bulut sağlayıcısı olarak, şirketlerin hassas ve kritik verilerini yerel yönetmeliklere uygun şekilde veri yerleşimi ve veri egemenliği gereksinimlerini karşılayan güvenli, uyumlu bir ulusal bulut üzerinde çalıştırmalarına imkân yaratacağız.” 

MEDİÇELER: MÜŞTERİ VERİLERİNİN DEĞERİNİN AÇIĞA ÇIKMA RİSKİNİ AZALTIYOR 

VMware Türkiye Ülke Müdürü Murat Mediçeler ise “Bilgi teknolojileri, müşteri verilerinin değerinin açığa çıkma riskini azaltır. Bulut egemenliği olmadan veri egemenliğinden söz edilemez. Veri egemenliği için, bulut teknolojisinin yenilikçi potansiyelinden de faydalanılır. Turkcell gibi VMware Sovereign Cloud sağlayıcıları, müşterilerin verilerinin tam değerini ortaya çıkararak inovasyon yapmasına ve dijital dönüşümü yönlendirmesine yardımcı olabilir” dedi. 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu