Teknoloji

Pegasus, Silikon Vadisi’nde ‘Teknoloji İnovasyon Merkezi’ kuruyor | Teknoloji

‘Türkiye’nin Dijital Havayolu’ sloganıyla 2018’den beri çalışmalarını yürüten Pegasus Hava Yolları, teknoloji alanında önemli bir atılım yapmaya hazırlanıyor. Pegasus, teknoloji dünyasının merkezi olarak kabul edilen ABD’nin San Francisco şehrinde bulunan Silikon Vadisi‘nde ‘Teknoloji İnovasyon Merkezi‘ kurmaya hazırlanıyor. Konuyla ilgili Pegasus’tan yapılan açıklamada, Silikon Vadisi’nde kurulacak merkezle, dünyada teknoloji alanındaki en son gelişmelerin yerinde takip edilmesi ve değerlendirilmesinin hedeflendiği vurgulanarak, “Bu adım, şirketin küresel ölçekte daha da rekabetçi hale gelmesine katkı sağlayacak ve teknolojik yeniliklere olan bağlılığını güçlendirecek” denildi.

GÜLİZ ÖZTÜRK: FARK YARATMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Pegasus Hava Yolları CEO’su Güliz Öztürk, “Teknoloji yatırımlarımız, bizi farklılaştıran en önemli özelliklerimizden biri. Dijital dönüşümümüzü başlattığımız 2018’den bu yana ciddi yatırımlar yapıyoruz. ‘Türkiye’nin dijital havayolu’ vizyonumuz doğrultusunda, misafirlerimizin seyahat deneyimini ve çalışanlarımızın iş deneyimini daha kolay, hızlı ve verimli hale getirmeye yönelik çalışmalar yürütüyoruz. Şimdi de, bu dijitalleşme sürecinin sürdürülebilir gelişimini devam ettirmek amacıyla, heyecan verici yeni bir adım atmaya hazırlanıyoruz. Silikon Vadisi’nde faaliyet gösterecek bir Teknoloji İnovasyon Merkezi kurma kararı aldık. Bu merkezle, teknoloji alanında dünyadaki en son gelişmeleri yerinde takip edecek ve değerlendireceğiz. Farklı teknolojileri deneyimleyerek süreçlerimizi ve misafir deneyimimizi sürekli iyileştirmeye, fark yaratmaya devam edeceğiz. Bu büyük atılım, küresel ölçekte daha da rekabetçi olmamızı sağlayacak” dedi.

“DÜNYADA TEKNOLOJİYİ EN ETKİN KULLANAN HAVA YOLLARINDAN BİRİ OLMAYA KARARLIYIZ”

Pegasus Hava Yolları Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Barış Fındık ise, “Pegasus olarak, dünyada teknolojiyi en etkin kullanan hava yollarından biri olmaya kararlıyız. Bu amaçla start-up’lar, üniversiteler, teknoloji ve havacılık alanındaki diğer oyuncularla iş birliği fırsatlarını değerlendirmek üzere önemli adımlar atıyoruz. Silikon Vadisi’ndeki en son teknolojik gelişmeleri takip ederek sadece yerel değil, aynı zamanda küresel bir çerçevede de etkin olma hedefimizi güçlendirmeyi amaçlıyoruz. İşimize direkt katkı sağlayacağına inandığımız yapay zeka, mobil kabiliyetler, self-servis ve diğer ileri teknolojilere odaklanacağızö ifadelerini kullandı.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu