Teknoloji

Teknoloji girişimcileri Helsinki’de başlayan Slush 2023’te buluştu | Teknoloji

 

Dünyanın en büyük girişimcilik etkinliklerinden biri olarak gösterilen Slush, Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de dün başladı. Bugün sona erecek etkinliğe Türkiye’den YTU Startup House ekibi de katıldı. Girişimciler sunumlarını gerçekleştirebilecekleri yarışmalarla uluslararası rakipleriyle bir araya geliyor.

2008 yılından beri düzenlenen ve 100’den fazla ülkeden, binlerce kişinin katıldığı Slush girişimcilik etkinliği bu yıl 30 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. Etkinlik, farklı ülkelerdeki girişimcileri, yatırımcıları ve araştırmacıları tek çatı altında topladı. Konferansa 13 bin ziyaretçinin katılım sağlaması beklenirken, dünyanın önde gelen şirket temsilcileri ve yatırımcıları etkinlikte konuşmacı olarak yer alıyor. Ülkeler arasındaki iş birliğini de kuvvetlendiren dev etkinliğe, Türkiye’den katılım sağlayan heyette YTU Startup House ailesi de yer aldı. Türk girişimciler sunumlarını gerçekleştirebilecekleri yarışmalarla uluslararası rakipleriyle bir araya gelirken, girişimleri için yatırım bulma, uluslararası teknoloji şirketleriyle ortaklık kurma imkanına sahip olacak.

Teknoloji girişimcileri Helsinkide başlayan Slush 2023te buluştu
foto: Haber Öz

“MERKEZ VE OFİSLERİMİZLE GİRİŞİMCİLERİMİZİ GLOBAL PAZARLA BULUŞTURUYORUZ”

Slush etkinliğinin teknoloji ve girişimcilik dünyasının kalbinin attığı bir yer olduğunu belirten YTÜ Yıldız Teknopark Genel Müdürü Orhan Tanışman, “Teknopark olarak amacımız, Türk teknolojilerini dünyaya yayabilmek ve pazarlayabilmek. Bu bağlamda yenilikçi projelere destek sağlayarak, Ar-Ge çalışmalarını teşvik ederek ve en önemlisi girişimcilerimizin yanında durarak teknoloji sektöründe sürdürülebilir bir büyüme yakaladık. Bu noktada girişimciler açısından da bunun yolu dış pazarlara ulaşmaktan geçiyor. Eğer uluslararası düzeyde teknoloji satabiliyorsanız bu büyümenizde çok büyük bir çarpan etkisi oluşturuyor. Bizler de dünyanın önemli noktalarındaki merkez ve ofislerimizle girişimcilerimizi global pazarla buluşturuyoruz. Öte yandan, teknoloji dünyası hızla değişiyor ve bu değişime ayak uydurmak, birlikte çalışmak ve öğrenmek çok önemli. Slush gibi etkinlikler bu bağlamda önemli fırsatlar sunuyor. Geleceğin başarı hikayelerinin buradan çıkması çok olası” dedi.

Teknoloji girişimcileri Helsinkide başlayan Slush 2023te buluştu

“GİRİŞİMCİLERİMİZİ GLOBAL YATIRIMCILARLA BİR ARAYA GETİRİYORUZ”

Slush gibi etkinliklerin girişimciler için yaratıcılığı teşvik ederek inovasyonu desteklediğinin altını çizen YTÜ Yıldız Teknopark Genel Müdür Yardımcısı İsa Turgut İnci ise girişimcilerin farklı sektörlerden gelen şirketlerin deneyimlerinden ilham almasının, kendi iş süreçlerine ciddi şekilde katkıda bulunacağını söyledi.

İnci şöyle devam etti;

“Bu yıl katıldığımız uluslararası birçok etkinlikte büyük bir kolektif bakış açısı olduğunu gözlemledik. Aynı değer uğruna yola çıkan girişimlerin ve onları destekleyecek binlerce yatırımcının buluştuğu kolektif bir oluşumdan bahsediyorum. Tüm bu dinamik süreç, içinde hem fırsatları barındırıyor hem de zorlukları aşma potansiyelini girişimcilere gösteriyor. Dijital dönüşümün hâkim olduğu günümüzde küresel iş süreçlerinde bir uyum görmemiz zaten kaçınılmaz. Yapay zekâ ve makine öğrenimi gibi alanlardaki gelişmeler, küresel çapta birçok sektörde evrensel uygulamalara dönüşmektedir. İz Haber ‘in aktarmasına göre Etkinlikte düzenlenen paneller, sektörün önde gelen uzmanlarının perspektiflerini dinleme fırsatı sunuyor. Bünyemizde birçok girişimi destekliyor hem kendi yatırımlarımızla hem de global yatırımcılarla bir araya getiriyoruz. Bu tür etkinliklerdeki içgörüler, bu bağlamda bizler için de çok değerli.”

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu