Tekirdağ

ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTILARI BAŞLADI

   Çerkezköy Belediye Meclisi’nin Şubat ayı Meclisi toplantısının ilk oturumu Belediye Başkanımız Vahap Akay Başkanlığı’nda Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı….

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

   Çerkezköy Belediye Meclisi’nin Şubat ayı Meclisi toplantısının ilk oturumu Belediye Başkanımız Vahap Akay Başkanlığı’nda Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı.

ZÜMBÜL VE AS’A BAŞARILAR DİLEDİ

   Toplantının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanımız Vahap Akay, Ocak ayı içerisinde yapılan genel kurullarda Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı’na Çerkezköy Belediye Meclis Üyesi Erkan Zümbül’ün, Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanlığı’na yeniden Mustafa As’ın seçildiğini belirterek, hayırlı olması temennisinde bulunarak, başarılar diledi.

GÜNDEM MADDELERİ GÖRÜŞÜLDÜ

   Belediye Başkanımız Vahap Akay7ın açılış konuşmasının ardından gündemin ilk maddesinde yer alan Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 19.01.2022 gün ve 26864 sayılı huzur hakkı ücreti hakkındaki yazısı görüşülerek, incelenmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Gündemin ikinci maddesinde yer alan Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 19.01.2022 gün ve 26865 sayılı Başkan Yardımcıları maaşı hakkındaki yazısı görüşülerek, o da incelenmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

   Meclis gündeminin 3. maddesinde yer alan Yazı İşleri Müdürlüğü’nün 24.01.2022 gün ve 27127 sayılı Meclis toplantılarının sesli ve görüntülü cihazlarla kaydı alınması hakkındaki yazıları görüşülerek, Meclis toplantılarının sesli ve görüntülü cihazlarla kayıt altına alınması oy birliği ile kabul edildi.

GÜNDEM MADDELERİ KOMİSYONLARA HAVALE EDİLDİ

   Daha sonra gündemin 4. maddesinde yer alan Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün 24.01.2022 gün ve 27173 sayılı Belediye Başkanına yetki verilmesi hakkındaki yazısı görüşülerek incelenmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Gündemin 5. maddesinde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 24.01.2022 gün ve 27172 sayılı Kızılpınar 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği hakkındaki yazısı görüşülerek incelenmek üzere İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilmesinin ardından Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün 25.01.2022 gün ve 27279 sayılı Belediye hisselerinin satışı hakkındaki yazısı görüşülerek, 3 adet Belediye hissesinin satışı incelenmek üzere İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi.

   Belediye Meclis gündemine sonradan ilave edilen Kapıkule-Halkalı Hızlı Tren Projesi güzergahında yer alan İstasyon Mahallesi’ndeki Çerkezköy Belediyesi’ne ait 2 adet taşınmazın kamulaştırılması ile ilgili talep incelenmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilmesinin ardından Kızılpınar Gültepe Mahallesi 221 ada 67 parselle ile ilgili 1/1000 ölçekli uygulamalı imar planı değişikliği talebi incelenmek üzere İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi.

İKİNCİ OTURUM 4 ŞUBAT CUMA GÜNÜ YAPILACAK

   Gündem maddelerinin karara bağlanmasının ardından Çerkezköy Belediye Meclisi’nin Şubat ayı Meclis toplantısının ilk oturumu tamamlanırken, Belediye Meclisi Komisyonlara gönderilen konuları görüşüp karara bağlamak üzere 4 Şubat Cuma günü saat 15.00’da yeniden toplanacak.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu