Tekirdağ

KÜLTÜR VE SANAT KURSLARI 2. DÖNEM BAŞVURULARI BAŞLIYOR

  Çerkezköy Belediyesi’nin görsel ve işitsel sanat dallarından oluşan ve 14 farklı branşta gerçekleştirilecek olan Kültür Sanat Kurslarının 2. Dönem kayıtları 31 Ocak Pazartesi günü başlıyor.

  KURSLAR ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ’NDE VERİLECEK

  Çerkezköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nce her yıl gerçekleştirilen Kültür Sanat Kurslarının 2. Dönem kayıtları 31 Ocak Pazartesi günü başlayacak. Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde 14 farklı branşta verilecek olan Sanat Kurslarına kayıtların 31 Ocak Pazartesi günü başlayacağını belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Çocuk ve Yetişkin olarak vereceğimiz Sanat Kurslarımız kapsamında 14 farklı branşta eğitim vereceğiz. Çocuk kurslarımız kapsamında Keman Kursumuzda 15, Gitar Kursumuzda 15, Bağlama Kursumuzda 15, Yağlı Boyu Kursumuzda 20, Kara Kalem Kursumuzda 25 ve Tiyatro Kursumuzda ise 30 kişilik kontenjanımız bulunmaktadır. Çocuk Kurslarımız içerisinde Tiyatro Kursumuza katılmak için 12 yaş ve üzeri çocuklarımız kayıt yaptırabilirken, diğer kurslarımıza ise 7 yaş ve üzeri çocuklarımız kayıt yaptırabileceklerdir” dedi.

  8 FARKLI BRANŞTA YETİŞKİN SANAT KURSLARI VERİLECEK

  Çerkezköy Belediyesi Kültür ve Sanat Akademisi tarafından düzenlenecek olan Yetişkin Sanat Kurslarının 2. Döneminde 8 farklı branşta eğitim verileceğini belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Yetişkin Sanat Kurslarımızın 2. Döneminde Keman kursumuz için 10 kişilik, Gitar Kursumuz için 15, Bağlama Kursumuz için 15, Yağlı Boya Kursumuz için 20, Kara Kalem Kursumuz için 20, Tiyatro Kursumuz için 20, Seramik Kursumuz için 30 ve Dekoratif Ahşap Süsleme Kursumuz için 20 kişilik kontenjanımız bulunmaktadır. 8 farklı branşta düzenleyeceğimiz Yetişkin Sanat kurslarımıza 18 yaş ve üzeri vatandaşlarımız kayıt yaptırabilirler” açıklamasını yaptı.
  BAŞVURULAR 31 OCAK-4 ŞUBAT TARİHLERİ ARASINDA YAPILACAK

  Yetişkin Sanat Kursları ve Çocuk Sanat Kursları 2. Dönem kayıtlarının da 31 Ocak-4 Şubat tarihleri arasında olacağını ifade eden Belediye Başkanımız Vahap Akay, sanat ile iç içe bir Çerkezköy için Çerkezköy Belediyesi olarak farklı branşlarda Kültür ve Sanat Kursları düzenlemeye devam edeceklerini sözlerine ekleyerek “Ücretsiz olarak gerçekleştireceğimiz Kültür ve Sanat Kurslarımıza katılmak isteyen vatandaşlarımız HES Kodları ve kimlik fotokopileri ile birlikte Çerkezköy Belediyesi İletişim Merkezi Başvuru Masalarına 31 Ocak-4 Şubat tarihleri arasında müracaat edebilirler” açıklamalarında bulundu.

 

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu