Teknoloji

Dijital cüzdan pazar yeri, küresel büyümesine yeni ismi ve kurumsal kimliğiyle devam edeceğini duyurdu | Teknoloji

KPMG Türkiye ve 212 tarafından yayımlanan Türkiye Startup Yatırımları raporu, 2023’ün 2. çeyreğinde Türkiye merkezli girişimlere yapılan yatırımların ilk çeyreğe göre artarak 150 milyon dolara ulaştığını ortaya koydu. Toplam işlem hacminin yüzde 86’sını oluşturan ilk 10 işlem arasında 3’üncü sırada Alternatif SuperApp yer aldı. Farklı markaların dijital cüzdanlarını tek pazar yerinde toplayan Alternatif SuperApp’ten, uluslararası genişleme planları için hazırlandığı bu dönemde ismini ve kurumsal kimliğini yenilediğini, büyüme yolculuğuna Macellan SuperApp olarak devam edeceğini açıkladı. 

“MARKA KİMLİĞİMİZİ YENİLEDİK” 

Konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan Macellan SuperApp CEO’su Zeynel Enes Mirza, “2023 itibarıyla markalara ait dijital cüzdanları tek bir pazar yerinde toplayan iş modelimizi uluslararası pazarlara taşıma kararı almıştık. Bu kararımız doğrultusunda marka kimliğimizi Macellan SuperApp olarak yeniledik. Küresel pazarlarda büyüme ivmemizi, yeni kurumsal kimliğimiz, yeni uygulama arayüzümüz ve yeni ismimizle artıracağız” dedi. 

YURT DIŞI GENİŞLEME PLANLARINA HIZ VERİYOR 

Şirketten yapılan açıklamaya göre; Macellan SuperApp, ilk yatırım turunu Haziran 2023’te 62,5 milyon dolar değerleme üzerinden 4,7 milyon dolar yatırım alarak tamamladı. Ardından Azerbaycan ve Birleşik Arap Emirlikleri pazarlarına odaklanarak yurt dışı genişleme planlarına hız veren şirket, bu kapsamda kurumsal kimliğini de yeniledi.  

“ÇOK YAKINDA YENİ ARAYÜZÜ VE BETA SÜRÜMÜYLE KULLANICIYLA BULUŞACAK” 

Markalara ait dijital cüzdanları bir pazar yerinde toplayan iş modelinin başarısını Türkiye’de kanıtladıklarına dikkat çeken Zeynel Enes Mirza, “Yerel ve küresel hedeflerimize uygun olarak, uygulamamızın yanı sıra kurumsal kimliğimizi de tamamen yeniledik. Küresel hedeflerimize ulaşmak için yeniden tasarladığımız Macellan SuperApp uygulamamız, çok yakında yeni arayüzü ve beta sürümüyle kullanıcıyla buluşacak” ifadelerini kullandı. 

“300 BİNDEN FAZLA KULLANICIYA ULAŞTIK” 

Üye iş yerlerine dijital cüzdan altyapısı, kampanya altyapısı, CRM modülü, dijital hediye kartı, QR menü gibi çok sayıda ürünü yenilikçi ve kullanıcı odaklı bir yaklaşımla sunduklarını dile getiren Mirza, şunları ekledi: 

“Üye iş yerlerine bu çözümleri sunarak her markanın dijital cüzdanını platformumuza taşıyoruz. İş birliğini önceliklendiren ve hem üye iş yerlerine hem de son kullanıcıya fayda sunan bu yaklaşımımız, yeni dönemde iş ortaklarımıza sunacağımız daha fazla fırsatla devam edecek. Bu modelimizle 100’den fazla markayla iş birliğine imza attık. 300 binden fazla kullanıcıya ulaştık. Bu büyüme ivmesini yeni kurumsal kimliğimizle küresel pazarlara taşıyacağız. Tüm ekibimiz heyecanlı. Yeni arayüz ve kurumsal kimliğimizle dünya çapında bilinen pazar yeri modellerine alternatif bir yaklaşım sunarak, ekosisteme katma değer sunmayı sürdüreceğiz.” 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu