Teknoloji

“Çocukların güvenliği için telefon pil seviyesi düzenli kontrol edilmeli” | Teknoloji

Findmykids Ülke Müdürü Neşen Yücel, daha fazla güvenlik için anne babaların çocuklarıyla her zaman iletişimde olmalarının taşıdığı önemi vurgulayarak alınabilecek tedbirlere değindi. Neşen Yücel, iletişimde bir aksaklık yaşanmaması için çocuklara telefonun pil seviyesini düzenli bir şekilde kontrol etmeyi öğretmek gerektiğini söyledi ve “Çocuk, telefonunun şarj durumunu mutlaka takip etmeli ve gerektiğinde şarj etmeli. Gerekli olabileceği zamanlarda şarj cihazını yanına almalı. Çocuğa her gece şarja takma alışkanlığını kazandırmak, telefonun her zaman hazır olmasını sağlar. Gece telefonun şarj edilmesinin gündüz kullanımı için önemli olduğunu unutmamak gerekir” uyarılarında bulundu. 

“Çocukların güvenliği için telefon pil seviyesi düzenli kontrol edilmeli”

“TELEFONU DÜŞÜK GÜÇ MODA NASIL ALABİLECEĞİNİ GÖSTERİN” 

Neşen Yücel, çeşitli durumlarda nasıl hareket edileceğini çocuğa öğretmek gerektiğini de ifade ederek, “Findmykids gibi uygulamaları kullanarak çocuğunuzun konumunu anlık olarak takip edebilirsiniz. Ancak unutmayın ki, pilin bitmesi durumunda bu uygulamalar işlevsiz hale gelebilir. Her duruma hazırlıklı olmak lazım. Çocuk, şarjı azaldığında nasıl hareket edeceğini önceden bilmeli. Örneğin, çocuğunuzun telefonunun pili bitmek üzereyse ve kısa süre içinde şarj etme olanağı yoksa, telefonunu düşük güç moduna nasıl alabileceğini gösterin. Bu işlemin nasıl yapılacağını arada sırada hatırlatın ki aklından çıkmasın” diye konuştu.  

“Çocukların güvenliği için telefon pil seviyesi düzenli kontrol edilmeli”

“SOSYAL MEDYA VE VİDEOLAR ŞARJI DAHA HIZLI BİTİRİYOR” 

Günümüzde çocukların hem sosyal medyayı aktif olarak kullandıklarını hem de video izlemeyi çok sevdiklerin hatırlatan Neşen Yücel, bunun da pil seviyesinin hızlı bir şekilde düşmesine neden olduğunu vurguladı ve şunları söyledi: 

“Findmykids gibi uygulamaları kullanarak, çocuğunuzun telefon kullanım alışkanlarını yakından takip edebilir ve şarjının daha uzun gitmesini sağlamak üzere gerekli uyarıları yapabilirsiniz. Çocuğunuzla iletişiminizin kesintisiz devam etmesi için Findmykids uygulaması harita üzerinde konum takip etmekten çok daha fazlasını sunuyor. Örneğin, uygulamanın Yüksek Ses özelliği sayesinde, çocuğunuzun telefonu sessiz modda olsa ve aramalara cevap vermese bile, yüksek sesle çaldırabilirsiniz. Çocuk ayrıca kendini güvende hissetmediğinde ya da acil bir durumda, tek dokunuşla anne babanın telefonuna imdat çağrısı (SOS sinyali) gönderebilir.” 

Findmykids uygulamasının pil seviyesi gösterme özelliği, bu olumsuzluğun önüne geçebilmeleri için anne babalara yardımcı oluyor. Bu özellik sayesinde, Findmykids uygulaması çocuğun telefonunun pil seviyesini anlık olarak takip ederek, belirli bir seviyenin altına indiğinde telefonun şarj edilmesi gerektiğini ebeveyne hatırlatıyor. Böylece ebeveynlerin gün içinde pil seviyesini sürekli kontrol etme zorunluluğu da ortadan kalkıyor. 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu