Teknoloji

BtcTurk’ten Bitcoin Teknik Dokümanı’nın 15’inci yıl dönümüne özel video | Teknoloji

Günümüzde finansal ekosistemi yeniden şekillendiren Bitcoin, 31 Ekim 2008 tarihinde, Satoshi Nakamoto rumuzuyla ‘Kriptografi Yazışma Grubu’ isimli bir e-posta grubunda yayınlanan “Bitcoin: Eşlerarası Elektronik Nakit Sistemi” başlıklı bir White Paper (Teknik Doküman) ile ortaya çıktı. Satoshi Nakamoto, tamamen eşler arasında ve bir başkasına güvenmeyi gerektirmeyen bir ödeme yöntemi üzerinde çalıştığını belirterek yolladığı bu e-posta ile dünya finans sistemine alternatif bir ödeme yöntemi oluşturmanın en büyük adımını atmış oldu. 

BtcTurk Kripto, bu özel günün 15’inci yıl dönümü için özel bir video hazırladı. Videoda, Bitcoin’in ortaya çıkışına neden olan küresel gelişmelere değiniliyor ve 2008 yılında dünyanın büyük bir finansal krizle karşı karşıya kaldığı hatırlatılıyor. Finans dünyasında bu dönemde yenilik arayışına dikkat çekilen filmde, sorunlara alternatif bir çözüm olarak 31 Ekim 2008’de merkeziyetsizliği ve bireyi özgürleştirmeyi gündeme getiren Bitcoin White Paper’ın yayınlanışı aktarıyor. Videoya BtcTurk’un YouTube kanalından erişilebiliyor.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu