Tekirdağ

ACİLLER DIŞINDA SAĞLIK HİZMETİ SUNULMAYACAK!

Türk Tabipler Birliği, TBMM Genel Kurulu’nda geri çekilen düzenlemeyle ilgili karar için bir açıklama yaptı. Yetkililer, 15 Aralık Çarşamba günü greve gidileceğini duyurdu. Bu kapsamda Tekirdağ genelinde Sağlık Çalışanları Tekirdağ Şehir Hastanesi önünde basın açıklaması yapılacağı belirtildi.

Türkiye’nin son günlerde tartıştığı meselelerden bir tanesi de sağlıkçılara yönelik iyileştirmelerdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın birlikte yaptığı açıklamalara göre doktor ve diş hekimlerinin özlük haklarında bazı iyileştirmeler yapılacaktı. Ancak geçtiğimiz günlerde, kafa karıştıran bir gelişme yaşandı. Hazırlanan düzenlenmedeki bazı maddeler, TBMM Genel Kurulu’ndan geri çekildi. Bu durum, ortalığın karışmasına yol açtı.

Görüşmeler sırasında geri çekilen maddeler, yeniden görüşülmesi ve kapsamının genişletilmesi için TBMM Sağlık Komisyonu’na havale edildi. Bu karar, Türk Tabipler Birliği’nin (TTB) tepkisine yol açtı. Geçtiğimiz günlerde konuyla ilgili bazı açıklamalarda bulunan TTB yetkilieri, “Sakın geri adım atmayın.” ifadeleriyle olacakları önden haber verir gibiydiler. TBMM Genel Kurulu’nda yaşanan olaylarsa krizin fitilini ateşlemiş oldu. TTB, grev kararı aldığını açıkladı.

Türk Tabipler Birliği tarafından yapılan açıklamalarda, grev tarihinin 15 Aralık Çarşamba günü olduğu ifade edildi. TTB yetkilileri, kararı şu sözlerle duyurdu: “Şimdi G(ö)REV zamanı 15 Aralık Çarşamba günü tam gün G(ö)REV’deyiz. Aciller dışında sağlık hizmeti sunulmayacaktır.”

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu