Tekirdağ

19 HAZİRAN İTİBARİYLE TÜM TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINDA TEMASSIZ BANKA VE KREDİ KARTLARI GEÇERLİ OLUYOR

19 HAZİRAN İTİBARİYLE TÜM TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINDA TEMASSIZ BANKA VE KREDİ KARTLARI GEÇERLİ OLUYOR

18/06/2023 11:48:16

Ulaşımda akılcı, ilkeli ve sorumlu yaklaşımı ile hızla gelişen teknolojik imkânları otomasyon uygulamalarına yönlendirerek vatandaşlara kaliteli, güvenli ve modern ulaşım hizmeti vermeyi misyon edinen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, kent içi ve ilçeler arası TEKULAŞ toplu taşıma araçlarının ardından Tekirdağ Toplu Ulaşım Sistemi’ne (TETUS) dahil tüm araçlarda temassız banka ve kredi kartı kullanımını başlatıyor. 19 Haziran Pazartesi itibariyle Tekirdağ Toplu Ulaşım Sistemi’ne (TETUS) dahil tüm araçlarımızda temassız banka ve kredi kartı da geçerli olacak. Tetus’ta nakit paranın ve ulaşım kartının yanı sıra temassız özellikli kartlar da geçerli olacak.

Vatandaşlarımız ulaşımda mevcut TEKKART’ların yanı sıra hangi bankadan alındığı fark etmeksizin temassız kredi ve temassız bankamatik kartlarını kullanabilecek. Uygulama, özellikle şehir dışından gelen, ilçeler arasında seyahat eden ve günübirlik toplu taşımadan yararlanmak isteyen vatandaşlarımıza büyük ölçüde kolaylık sağlayacak.

 

BAŞKAN ALBAYRAK: “TOPLU TAŞIMADA BİR YENİLİĞİ DAHA VATANDAŞLARIMIZIN KULLANIMINA SUNUYORUZ”

 

Toplu taşımada temassız kart uygulaması ile bir yeniliği daha vatandaşların hizmetine sunduklarını belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Vatandaşlarımıza daha rahat, konforlu ve güvenli bir ulaşım hizmeti sunabilme adına tüm teknolojik imkânlardan faydalanıyoruz. Kent içi ve ilçeler arası TEKULAŞ toplu taşıma araçlarında temassız kredi kartı ve temassız bankamatik kartı ile ödeme kolaylığı Uygulamasını başlattık. Bu uygulama, özellikle TEKKART’ı olmayan, Tekirdağlıların yanı sıra özellikle ilimize farklı şehirlerden gelecek olan ziyaretçiler için de büyük ölçüde kolaylık sağlayacaktır. Yenilikçi projelerimiz hız kesmeden devam edecek.” dedi.

 

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu