Çorlu

Zabıtadan Kaldırım İşgalleri ile İlgili Denetim

Çorlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, şehir genelinde izinsiz olarak asılan ya da kaldırım ve yollara konulan tabela, afiş ve brandaları kaldırdı.

Vatandaşların geçişini ya da yolda rahatça yürümesini engelleyen, kent estetiğini bozan, çevre ve görüntü kirliliğine neden olmasının yanı sıra izinsiz olarak asılan branda ve afişler, gelişigüzel konuşlandırılan tabelalar ile şehrin muhtelif noktalarında elektrik direklerine, duraklara, trafolara asılan afiş ve el ilanları konusunda vatandaşlardan gelen şikâyetleri de değerlendiren Çorlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri izinsiz asılan malzemeleri kaldırdı.

Konuyla ilgili olarak Zabıta Müdürlüğünce yapılan açıklamada, 2022 yılı itibarıyla Kabahatler Kanununun 42. maddesi uyarınca idari para cezası uygulanabildiği ve izinsiz yapılan bu uygulamalara kanun maddesi uyarınca ceza kesileceği ifade edildi.

Bu haber Çorlu Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu