Yaşam

Tekirdağ NKÜ, YÖK’ten ‘Kurumsal Akreditasyon’ aldı

 

TEKİRDAĞ, (DHA)- TEKİRDAĞ Namık Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ), Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından yükseköğretim kurumlarındaki niteliğin yükseltilmesi ve kalite güvencesine katkı amacıyla uygulanan Kurumsal Akreditasyon Programı (KAP) kapsamında kurumsal akreditasyon almaya hak kazandı.

YÖKAK’ın Nisan ayı Kurul toplantısında alınan kararla Abdullah Gül, Altınbaş, Bahçeşehir, Bolu Abant İzzet Baysal, Bursa Teknik, Bursa Uludağ, Çağ, Çukurova, Doğuş, Fırat, Gazi, Hacettepe, Harran, İstanbul Arel, İstanbul Beykent, İstanbul Okan, İstanbul Sabahattin Zaim, İzmir Ekonomi, İzmir Yüksek Teknoloji, Kadir Has, Manisa Celal Bayar, Orta Doğu Teknik, Özyeğin, Sabancı, Süleyman Demirel, Tekirdağ Namık Kemal, Trakya, Uşak, Van Yüzüncü Yıl ve Zonguldak Bülent Ecevit Üniversiteleri olmak üzere toplam 30 üniversite 2022 Kurumsal Akreditasyon Programı kapsamında akredite edildi.

NKÜ Rektörü Prof.Dr. Mümin Şahin, KAP’ın, YÖKAK tarafından belirlenen ölçütler ile gerçekleştirdiğini belirterek, bu ölçütleri yeterli düzeyde karşılayan yükseköğretim kurumlarına 5 yıl süreyle tam akreditasyon, kısmi düzeyde karşılayan yükseköğretim kurumlarına ise 2 yıl süreyle koşullu akreditasyon verildiğini söyledi. Şahin, şunları söyledi:

“Bölgemizin lider yükseköğretim kurumu Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi kurumsal akreditasyona sahip olarak hem üniversitemizi hem de şehrimizi gururlandırmıştır. YÖKAK’tan Kurumsal Akreditasyon belgesi alan bir yükseköğretim kurumu, ana çalışma alanlarında ilan ettiği hedeflere ulaşmayı güvence altına almak için başta gerekli mekanizmaları oluşturacaktır. Tüm iç ve dış paydaşlarımızın katılımı bu noktada çok önemlidir. Bu süreçte özellikle öğrenci geri bildirimleri dikkate alınıp karar alma süreçlerine yansıtılıyor. Öğretim programlarında ise sistem öğrenci merkezli olacak şekilde güncelleniyor. Sürekli, öğrenme kaynakları ve öğretim üyesi yeterlikleri geliştirilmek için gayret gösteriliyor. Araştırma alanında ise kurumsal yetkinlik ve yeterlilikler geliştirilip, toplumsal katkı hususu da devamlı şekilde denetlenerek değerlendiriliyor. Kurumsal akreditasyon almaya hak kazandığımız bu süreçte emeği geçen tüm paydaşlarımıza, çalışma arkadaşlarımıza, akademik ve idari tüm personelimize çok teşekkür ederim.” (DHA)

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu