Yaşam

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’ne ‘Engelsiz üniversite’ ödülü

TEKİRDAĞ,(DHA)-TEKİRDAĞ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Yüksek Öğretim Kurumu’ndan (YÖK) ‘Engelsiz Üniversite Ödülü’ne alarak 2023 yılında en çok bayrak alan 7’nci üniversite oldu.

Üniversitelerde engelsiz bir ekosistemin oluşturulmasını teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen ‘2023 Yılı Engelsiz Üniversiteler Ödüllerini kazananlar düzenlenen törenle, YÖK Başkanı Erol Özvar tarafından açıklandı. Ülke genelinde, 56 üniversitenin 295 bayrak ile ödüllendirildiği törende Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesinin (NKÜ) 9 fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulu, mekanda erişilebilirlik (Turuncu Bayrak) ödülünü aldı. En çok bayrak alan üniversiteler arasında da Namık Kemal Üniversitesi, Ege Üniversitesi ile birlikte 9’ar bayrakla 7’nci sıraya yükselme başarısını elde etti.

Engelsiz Üniversite Ödülleri 2023 kapsamında Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Marmara Ereğlisi Meslek Yüksekokulu, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Tıp Fakültesi, Yabancı Diller Yüksekokulu ve Ziraat Fakültesi binaları ödül almaya hak kazandılar.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi adına ödülü, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Taşan, YÖK Başkanı Erol Özvar’ın elinden aldı. Törende, Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörü Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Özyavuz’da yer aldı.

NKÜ Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, alınan ödülün kendilerini gururlandırdıklarını belirterek,  “Engelsiz Üniversite demek, kimseyi ötekileştirmeden kolaylık ve ferahlık sunan bir ortamda eğitim hakkının engelli bireylere yaşatılması demektir. Bu gurur tablosu hepimizin. Başarılarıyla Üniversitemizi gururlandıran okullarımızı tebrik ediyoruz” dedi.(DHA)

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu