Asayiş

Tekirdağ Limanı’nda Uyuşturucu Operasyonu: 242 KG Uyuşturucu Yakalandı

Emniyet ve Sahil Güvenlik ekipleri, 4 Temmuz tarihinde Brezilya’dan yola çıkan ve 1 aydır takip edilen bir ticari gemiye Tekirdağ…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Emniyet ve Sahil Güvenlik ekipleri, 4 Temmuz tarihinde Brezilya’dan yola çıkan ve 1 aydır takip edilen bir ticari gemiye Tekirdağ Limanı’nda operasyon düzenledi. 242 kg uyuşturucu ele geçirilen operasyona uçak, helikopter, dalış timi ve detektör köpekler de iştirak etti. Bakan Soylu, sosyal medya hesabından “Başarılı bir uyuşturucu operasyonu daha” ifadeleriyle görüntüleri paylaştı.

Sahil Güvenlik Komutanlığı da konuyla ilgili bir bilgilendirmede bulundu. Açıklama şu şekilde:

Uyuşturucuyla mücadele faaliyetleri kapsamında, Marshall Adaları bayraklı Robusta isimli ticari gemi ile uyuşturucu sevkiyatı yapılacağı istihbaratının elde edilmesi üzerine hareketleri takibe alınan bahse konu ticari gemiye Emniyet Genel Müdürlüğü ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından müştereken operasyon gerçekleştirilmiştir.

Düzenlenen operasyona ilişkin detaylar aşağıda olduğu gibidir:

04 Temmuz 2022 tahinde Brezilya’dan yola çıkan Robusta isimli ticari geminin hareketleri radar sistemleri, hava unsurları ve yüzer unsurlar ile takibe alınmış, hareketleri takip edilen ticari geminin 30 Temmuz 2022 tarihinde Tekirdağ Martaş limanına varmasına müteakip bahse konu gemiye Emniyet Genel Müdürlüğü ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleriyle müştereken operasyon düzenlenmiştir.

Düzenlenen operasyona, Emniyet Genel Müdürlüğünden 1 Bulut Altı Vtol (Uçbey), 1 Drone, 1 Dalış Timi, 2 Dedektör Köpek ve Sahil Güvenlik Komutanlığından 1 Sahil Güvenlik Uçağı, 1 Sahil Güvenlik Helikopteri, 3 Sahil Güvenlik Botu,1 Sahil Güvenlik Dalış Timi, 1 Sahil Güvenli Mobil Radarı, 1 Su Altı Arama Cihazı ve 2 Dedektör Köpek iştirak etmiştir.

Gemi içerisinde ve geminin su altı kesiminde yapılan arama ve kontroller sonucunda yaklaşık 242 kg kokain ele geçirilmiştir. Gemide ve deniz çevresinde, su altında ve üstünde yapılan aramalara devam edilmektedir.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu