Yaşam

Tekirdağ Kiraz Fevstivali’nde yüzme yarışması ve flyboard gösterisi

Abdullah YALÇIN/TEKİRDAĞ,(DHA) – TEKİRDAĞ’da Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Kiraz Festivali etkinlikleri kapsamında  açık deniz yüzme yarışması, yelken yarışları ve flyboard gösterisi gerçekleştirildi.

Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali’nde geleneksel olarak düzenlenen Mikes Kelemen Açık Deniz Yüzme Yarışması’na 60 yüzücü katıldı. Alkaya sahilinden başlayarak Rumeli İskelesi’ne kadar 5000 metrelik parkur boyunca kulaç atan sporcular, birinciliği elde etmek için kıyasıya mücadele etti. Yarışmanın birinciliği Yüksel Sönmez(60) kazandı. İstanbul’dan yarışmaya katıldığını belirten Sönmez, “Festivali’ne katılmaktan çok mutluluk duyduk. Bu organizasyonda olmak için buradayız. Yarışmada 5 bin metre yüzdük. Yorulmadan çok sakin bir şekilde çıktık” dedi. 

Yüzme yarışmasının ardından Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü öğrencileri tarafından gösteri yarışı gerçekleştirildi. Yarışların tamamlamasının ardından Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, sporcuları tebrik ederek birincilik kupasını ve madalyaları takdim etti. Yarışların ardından Rumeli iskelesinde gerçekleştirilen flyboard gösterisinde, Türkiye şampiyonu Kahraman Aktaş, ilgiyle izlendi.(DHA)

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu