Ergene

Sevgi Sofrası İğneler’de kuruldu

İğneler Mahallesi Düğün Salonu’ndan kurulan iftar sofrasında Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, siyasi partilerin ilçe başkanları ve yöneticileri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve İğneler Mahallesi sakinleri katıldılar.

 

Ergene Belediyesi tarafından düzenlenen ve Sevgi Sofraları adı verilen iftar yemekleri büyük ilgi görüyor. Misinli Mahallesi’nin ardından İğneler Mahallesi’nde gerçekleştirilen iftar yemeğinin ev sahipliğini üstlenen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel iftar programı boyunca vatandaşlarla yakından ilgilenerek sohbet etti. Vatandaşların istek ve şikayetlerini dinleyen Başkan Yüksel fotoğraf çektirme taleplerini de geri çevirmeyerek vatandaşlarla tek tek günün anısına fotoğraf çektirdi.

Ramazan ayının bolluk ve bereket ayı olduğunun altını çizen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, paylaşım konusuna da vurgu yaparak, “Bizler Ergene Belediyesi olarak birlik, beraberlik ve paylaşımın ön plana çıktığı Ramazan ayının manevi iklimine uygun olarak sevgi sofraları kuruyor ve bu sofralarda vatandaşlarımızla buluşuyoruz” dedi.

 

Çorba, ana yemek, yardımcı yemek, tatlı, pide ve ayrandan oluşan iftar yemeğinin hazır paketler halinde son derece hijyenik bir ortamda sunulduğu sevgi sofraları ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Başkan Yüksel, “Ramazan ayının başta Ergene ve Tekirdağ halkı olmak üzere ülkemize ve Müslüman alemine hayırlı olmasını bir kez daha diliyorum. Geçtiğimiz yıllarda ağır pandemi koşulları nedeniyle ne yazık ki iftar sofralarında buluşamamıştık bu yıl şartların biraz daha iyiye gitmesi nedeniyle tekrar bir aradayız. Dayanışma, ve paylaşma bizim kültürümüzde var. Daha önce olduğu gibi bu zor günlerde de Ergene halkı ile dayanışma içerisinde olacağız, omuz omuza vereceğiz. Mübarek Ramazan ayında Ergene’de yine sosyal belediyeciliğin ve dayanışmanın en güzel örneklerine hep beraber imza atacağız” diye konuştu.

 

Başkan Yüksel ayrıca Ramazan ayının manevi iklimine büründüğümüz bu mübarek günlerde sevgi sofralarına katılan herkese teşekkür etti.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu