Tekirdağ

ŞAHPAZ HIDIRELLEZ ŞENLİĞİ COŞKUYLA KUTLANDI

ŞAHPAZ HIDIRELLEZ ŞENLİĞİ COŞKUYLA KUTLANDI

11/06/2023 21:22:20

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu ilçesi Şahpaz Mahallesinde düzenlenen Hıdırellez Şenliğine katıldı. Baharın müjdecisi olan Hıdırellez şenliğine vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Çorlu Belediyesi, Marmaraereğlisi Belediyesi, Şahbaz Mahalle Muhtarlığı tarafından düzenlenen ve büyük bir coşkuyla kutlanan Hıdırellez şenliğinde konuşma yapan Şahpaz Mahalle Muhtarı İlker Soydan, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin desteklerinden dolayı Başkan Kadir Albayrak ve emeği geçen tüm ekibe teşekkür etti. Şenlikte konuşma yapan Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, Tekirdağ Milletvekilleri Gökhan Diktaş, Mestan Özcan, Nurten Yontar, İlhami Özcan Aygun da konuşma yaptı. Konuşmacılar Hıdırellez’in bolluk ve bereket getirmesini dileyerek şenliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini ilettiler.

 

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK: “HIDIRELLEZ GELENEĞİNİN YAŞATILMASI DOĞA SEVGİSİNİN, KÖYLÜLÜK BİLİNCİNİN VE KARDEŞLİK BAĞININ EN GÜZEL GÖSTERGESİDİR”

 

Hıdırellez şenliğinde günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Yüreklerimizi yaşama sevinciyle dolduran, baharın güzel günlerinin müjdecisi Hıdırellez Bayramımıza hep beraber kavuşmuş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hızır ve İlyas peygamberlerin, yeryüzünde kavuştukları gün olan Hıdırellez Bayramı, asırlardır insanlığı ortak değerler etrafında birleştiriyor. Şahpaz Mahallesi’nde Hıdırellez Şenliği geleneğinin yaşatılması doğa sevgisinin, köylülük bilincinin ve kardeşlik bağının en güzel göstergesidir. Hıdırellez Şenliğimizin düzenlenmesinde emekleri geçen Çorlu Belediye Başkanımız Ahmet Sarıkurt’a, Şahpaz Mahallesi Muhtarımız Sayın İlker Soydan’a, değerli çalışma arkadaşlarıma en içten duygularımla teşekkür ediyorum. Bugün burada birlik ve beraberliğin güzel bir örneğini ortaya koyan siz değerli vatandaşlarımıza sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum. Baharın ve güzel günlerin müjdecisi olan Hıdırellez Bayramımızın sağlık, mutluluk, bereket ve huzur getirmesini diliyorum.” dedi.

 

Şenlikte katılımcılara yemek ikram edilirken Çorlu Halk Eğitim Merkezi Folklor Ekibi ve Çorlu Belediyesi Bando ve Kent Orkestrası da gösterisiyle büyük beğeni topladı. Düzenlenen çeşitli yarışmalar ve verilen sürpriz hediyelerle de vatandaşlar Hıdırellez’i doyasıya kutladı.

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu