Yaşam

Ot temizlerken eliyle yakaladığı yılanı, doğaya saldı

Ünsal YÜCEL/EDİRNE, (DHA)- EDİRNE’nin Saros Körfezi’ne kıyısı bulunan Yayla köyü sahilinde iş insanı Mustafa Altunhan, işletmesinin etrafındaki otları temizlerken eliyle yakaladığı yaklaşık 2 metre uzunluğundaki yılanı, doğaya bıraktı.
Yayla köyü sahilinde bir tesisin işletmeciliğini yapan iş insanı Mustafa Altunhan, işletmesinin çevresindeki otları temizlediği sırada, yaklaşık 2 metre uzunluğunda yılan yakaladı. Kuyruğundan tuttuğu yılanı bir süre taşıyan Altunhan, daha sonra ağaçlık alan yakınlarında doğaya saldı. Mustafa Altunhan, “Yılanı bir başkası yakalasa öldürürdü. Ama ben doğaya salacağım. Bunlar zararsız yılanlar. Bunlardan hiç korkmayın, canlarına da kıymayın. Yaşamak onun da hakkı” diye konuştu. (DHA)

FOTOĞRAFLI

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu