Çorlu

Öğrencilere Bakımevi ve Sokak Hayvanları Eğitimi

“4 Ekim Hayvanları Koruma Günü” nedeniyle Çorlu Belediyesi Hayvan Bakımevi tarafından okullarda düzenlenen eğitimler devam ediyor. Çok sayıda sokak hayvanına…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

“4 Ekim Hayvanları Koruma Günü” nedeniyle Çorlu Belediyesi Hayvan Bakımevi tarafından okullarda düzenlenen eğitimler devam ediyor.

Çok sayıda sokak hayvanına ev sahipliği yaparak sağlık hizmeti veren Çorlu Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi tarafından “4 Ekim Hayvanları Koruma Günü” kapsamında hayvan bakımevi faaliyetleri, uygulanan yöntemler ve ilgili kanunlar hakkında düzenlenen eğitim sunumları başladı.

Çorlu Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Hayvan Bakımevi Veteriner Hekimi Ahmet Çavdar tarafından 30 ilkokulda 1.500 öğrenciye verilmesi planlanan eğitim sunumlarında öncelikli olarak dünyayı birlikte paylaştığımız can dostlarımızın yaşam haklarının korunup gözetilmesi, onlara karşı gösterilecek sevginin önemine değinilirken hayvanların korunması için düzenlenen kanunlar, Çorlu Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi ve faaliyetleri, sokak hayvanlarının beslenmesi, sokak hayvanlarına takılan küpe ve çiplerin amacı ve öneminin yanı sıra yaralı bir hayvan görüldüğünde yapılması gerekenler, hayvan sahiplendikten sonra yapılacaklar, hayvanlardan insanlara bulaşabilecek hastalıklar, köpek ısırması ile kedi tırmalaması yaşanması durumunda yapılacaklar ve çoğu kişi tarafından merak edilen kedi ve köpek tüyünün zararı olup olmadığı ve kist yapıp yapmadığı, bakımevine yapılacak ziyaret konularında bilgiler aktarıldı.

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt da, 75. Yıl Mustafa Kemal İlkokulu’nda düzenlenen eğitim sunumuna katılarak öğrencilere eşlik etti ve sunumun ardından onlarla sohbet etti.

Öte yandan eğitimlere eşlik eden Çorlu Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi’nin sevimli misafiri “Karamel” ise çocukların maskotu oldu. Çocuklar eğitim sunumlarının ardından Karamel’e sevgi gösterisinde bulunurken birlikte bol bol eğlendiler.

Bu haber Çorlu Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu