Çorlu

Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı


Çorlu Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantısı yapıldı. Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt başkanlığında Çorlu Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Çorlu Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantısı yapıldı.

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt başkanlığında Çorlu Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

Ekim ayı meclis toplantısında alınan kararlar şu şekilde oldu:

– 2023 Mali Yılı Performans Programı görüşülerek oy çokluğuyla kabul edildi.

– Trakya Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı için belediye başkanına protokol yapma yetkisi verilmesi konusu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

– Çorlu Belediyesi 2023 Mali Yılı Bütçesinin görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

– Çorlu Belediyesi 2023 Yılı Ücret Tarifesinin görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

– Şartlı ayni bağış talebi görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

– Uygulama imar planlarında lise alanında kalan Kazımiye Mahallesi, 636 ada 62 parsel no’lu taşınmazda yoldan ihdasen gelen 646,86 m²lik Çorlu Belediyesi hissesinin Milli Eğitim Bakanlığına tahsis edilmek üzere Maliye Hazinesine devri talebinin görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

– Salih Omurtak Cad. cephe tasarımı ile ilgili belediye başkanına protokol yapma yetkisi verilmesi konusu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

– Plan ve Bütçe Komisyonu ile Sosyal Etkinlikler ve STK’lar Komisyon Raporu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

– İmar Komisyon Raporu görüşülerek oy çokluğuyla kabul edildi.

– Tekirdağ Valiliğinin talebi üzerine; Seymen Mahallesi sınırlarında kalan ve Çorlu Belediyesine ait olan mera vasfındaki arazilerin askeri amaçlı kullanılacak olması nedeniyle Millî Savunma Bakanlığına tahsis edilmesi amacıyla Maliye Hazinesine devri konusunun görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi. Ara komisyonda görüşülen devir talebi oy birliğiyle kabul edildi.

– Önerler Mahallesinde yer alan tescil dışı alanın rekreasyon alanı olarak düzenlenmesi için imar planı değişikliği yapılması konusunun görüşülmek üzere İmar Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi. Ara komisyonda görüşülen konu oy birliğiyle kabul edildi.

2023 Mali Yılı Bütçesi ile 2023 Yılı Ücret Tarifesinin görüşüleceği ekim ayı olağan meclis toplantısının 2. oturumu 25 Ekim 2022 Salı günü saat 10.00’da gerçekleştirilecek.

Bu haber Çorlu Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu