Yaşam

Kırklareli’nde 126 göçmen yakalandı; 2 organizatör gözaltında

Uğur AKAGÜNDÜZ/KIRKLARELİ, (DHA)-KIRKLARELİ’nde jandarma ekiplerinin yaptığı uygulamalarda yasadışı yollardan yurt dışına çıkmaya çalışan 126 düzensiz göçmen yakalandı, 2 2 organizatör gözaltına alındı.

Kırklareli İl Jandarma Komutanlığı, düzensiz göçün önlenmesi ve kayıt dışı göçmenlerin sınır dışı edilmesi kapsamında faaliyetlerine devam ediyor. Jandarma ekiplerinin son bir haftada hudut birlikleri ile gerçekleştirdiği faaliyetler sonucunda yasadışı yollardan yurt dışına çıkmaya çalışan toplam 126 düzensiz göçmen yakalandı, 2 organizatör gözaltına alındı. Göçmen kaçakçılığında kullanılan 2 araca da el koyuldu.

Göçmenler, işlemlerinin ardından Pehlivanköy Geri Gönderme Merkezi’ne teslim edildi. Organizatörlerle ilgili soruşturma sürüyor. (DHA)

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu