DepremYaşam

Tekirdağ’da 62 Okul Depreme Karşı Güçlendirildi

Abdullah YALÇINTEKİRDAĞ, (DHA)- KAHRAMANMARAŞ merkezli depremlerin ardından Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde yapılan denetimlerde, depreme dayanıklı olmadığı belirlenen 5 okulun tahliyesine karar verildi. İl genelinde ise 62 okulun güçlendirilmesi tamamlandı.

Kahramanmaraş merkezli ve 11 ili etkileyen depremlerin ardından Tekirdağ Milli Eğitim Müdürlüğü, olası İstanbul depreminde etkilenecek bölgeler arasında bulunan ilde, okul binalarında inceleme yaptırdı.

Depremin ardından hızlandırılan incelemelerde İstanbul’un yanı başındaki Çorlu ilçesinde 5 okulun tahliye edilmesi kararı alındı.

Çorlu’da Alipaşa İlkokulu ve Türkgücü İlk ve Ortaokulu’nun yıkılmasına, Şahinler Ortaokulu, Gazi İlkokulu ve Uncular İlkokulu binalarının da güçlendirilmesine karar verildi. Bu okulun öğrencileri başka okullara nakledildi.

Tekirdağ’da 62 okulun depreme karşı güçlendirilmesi tamamlardı. İl genelinde etüt çalışmaları devam ederken, 11 okulda güçlendirme sürüyor, 13 okul ihale sürecinde ve 17 okul için de bakanlıktan onay bekleniyor.(DHA)

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu