Tekirdağ

Gönüllü Üniversite Öğrencilerinden Roman Çocuklara Eğitim Desteği

Süleymanpaşa Belediyesi, dezavantajlı öğrencilere gönüllü genç eğitimciler eşliğinde ders desteği veriyor.  Aydoğdu Mahallesi Kadın ve Gençlik Merkezi, dezavantajlı kesim olarak kabul edilen Roman vatandaşlara, özellikle de kadın ve çocuklara yönelik meslek edindirme kursları, eğitim desteği, kültür ve sanat etkinlikleri düzenliyor.

Süleymanpaşa Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı merkezde ayrıca Namık Kemal Üniversitesi öğrencileri, Roman çocuklar için tamamen gönüllülük esasına dayalı olarak etüt çalışmaları ve ders desteği veriyorlar. Hafta içi her gün okul sonrası merkeze gelen öğrenciler, gönüllü üniversiteliler eşliğinde ödevlerini yapıyor, ders tekrarları ve eksik kaldıkları konularda destek alıyor.

Merkezde eğitim desteği alan öğrenciler, okul devamlılığı ve merkezdeki etkinliklere katılmaya teşvik edilerek eğitim gönüllüsü ağabey ve ablaları ile kaliteli vakit geçiriyorlar.

ÖĞRETMENLİK DENEYİMİ KAZANIYORLAR

NKÜ ve Süleymanpaşa Belediyesi işbirliği ile yürütülen projede, gönüllü öğrenciler de hem eğitimcilik deneyimi kazanıyor hem toplumun farklı kesimleri ile bir araya gelerek hayat tecrübesi ediniyor hem de sosyal sorumluluk projelerinde yer alarak gelecekteki iş hayatları için CV’lerini güçlendiriyorlar.

BAŞKAN UZUNLAR’DAN GÖNÜLLÜLER GÜNÜ MESAJI

5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü ile ilgili olarak açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, “Gönüllülük kurumu binlerce yıldır bizim kültürümüzde, dolayısıyla genlerimizde var olan bir yapı. Bu yapıyı belediyemiz bünyesinde de değerlendiriyor ve eğitimde fırsat eşitsizliğinin önüne geçmek için gönüllü üniversite öğrencilerimizi, ihtiyaç sahibi ailelerimizin çocukları ile buluşturarak derslerine destek olmalarına aracılık ediyoruz.

Süleymanpaşa Belediyesi olarak sadece bir gün için değil, hizmet süremiz boyunca gönüllü eğitmenlerimizle, normalde bu eğitimlere ulaşması zor olan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ve çocuklarımıza ulaşma gayreti içindeyiz. Bu kapsamda, özellikle Aydoğdu Mahallesi’nde yaşayan çocuklarımızın eğitimde fırsat eşitliğine kavuşmaları için gönüllü öğretmenlerimizden destek alıyoruz.” diye konuştu.

Bu haber Süleymanpaşa Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu