Yaşam

Üniversiteli gençlerden Roman çocuklara ders desteği

Abdullah YALÇIN / TEKİRDAĞ, (DHA)- TEKİRDAĞ’ın Süleymanpaşa Belediyesi’ne bağlı Aydoğdu Mahallesi Kadın ve Gençlik Merkezi’nde, üniversiteli öğrenciler tarafından Roman çocuklarla etüt çalışmaları yapılıp, ders desteği verildi.

Süleymanpaşa Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Aydoğdu Mahallesi Kadın ve Gençlik Merkezi’nde, dezavantajlı kesim olarak kabul edilen Roman vatandaşlara yönelik meslek edindirme kursları, eğitim desteği, kültür ve sanat etkinlikleri düzenleniyor. Etkinlikler kapsamında 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nde Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) öğrencileri, Roman çocuklara etüt çalışmaları ve ders desteği verdi. NKÜ ve Süleymanpaşa Belediyesi işbirliği ile yürütülen projede, gönüllü üniversite öğrencileri hem eğitimcilik deneyimi kazandı hem de toplumun farklı kesimleri ile bir araya gelerek tecrübe edindi.

5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü ile ilgili açıklama yapan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, “Gönüllülük kurumu binlerce yıldır bizim kültürümüzde, dolayısıyla genlerimizde var olan bir yapı. Bu yapıyı belediyemiz bünyesinde de değerlendiriyor ve eğitimde fırsat eşitsizliğinin önüne geçmek için gönüllü üniversite öğrencilerimizi, ihtiyaç sahibi ailelerimizin çocukları ile buluşturarak derslerine destek olmalarına aracılık ediyoruz. Süleymanpaşa Belediyesi olarak sadece bir gün için değil, hizmet süremiz boyunca gönüllü eğitmenlerimizle, normalde bu eğitimlere ulaşması zor olan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ve çocuklarımıza ulaşma gayreti içindeyiz. Bu kapsamda, özellikle Aydoğdu Mahallesi’nde yaşayan çocuklarımızın eğitimde fırsat eşitliğine kavuşmaları için gönüllü öğretmenlerimizden destek alıyoruz. Bu vesileyle 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nü kutluyor, bu gönüllülük hareketinin dalga dalga yayılarak milletimizin kardeşlik ve birlik, beraberlik duygularını coşturacağına olan inancımı dile getirmek istiyorum” diye konuştu.(DHA)

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu