Tekirdağ

BAŞKAN ALBAYRAK ENGELLİ VATANDAŞLARLA BİRARAYA GELDİ

BAŞKAN ALBAYRAK ENGELLİ VATANDAŞLARLA BİRARAYA GELDİ

05/12/2023 08:48:41

Engelli vatandaşların topluma entegre olabilmeleri ve hiçbir engelle karşılaşmadan günlük hayatlarını sürdürebilmeleri amacıyla engelsiz bir kent oluşturma adına önemli çalışmalara imza atan ve her zaman engelli vatandaşların yanında olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, engelli vatandaşlara yönelik olarak bir etkinlik düzenledi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen dayanışma yemeğinde engelli vatandaşlarla bir araya geldi.

 

BAŞKAN ALBAYRAK: “KENT YAŞAMINDAKİ TÜM ENGELLERİ KALDIRMA İLKESİYLE SOSYAL PROJELERİMİZE DEVAM EDECEĞİZ.”

 

Dayanışma yemeğinde bir konuşma yapan Başkan Albayrak, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak engelsiz bir kent oluşturmak için önemli çalışmalara imza attıklarını belirterek, “Toplumsal duyarlılığımızı güçlendirmek amacıyla etkinlikler düzenlediğimiz 3 Aralık günü, her ne kadar “engelli” sözcüğünü içeriyor olsa da aslında hiçbir bireyimiz engelli değildir. Engellerin kaynağı, özünde engelsiz olan bireylerimizin yaşam koşullarını zorlaştıran dış etkenlerdir. Bu engellerin kaynağı sevgisizlik ve empati yoksunluğudur. Fırsat eşitliği sağlandığında özel gereksinimli bireylerimizin ne denli başarılı oldukları hayatın her alanında görülmektedir. Büyükşehir Belediyesi olarak geride bıraktığımız 9,5 yılı aşkın süre boyunca güzel Tekirdağ’ımızı “engelsiz kent” haline getirme yolunda büyük mesafe kat ettik. Kaldırım düzenlemelerinden engelsiz otobüslere, sosyal destek programlarından engelli istihdamına kadar çok geniş bir yelpazede çalışmalar gerçekleştirdik. Tekirdağ’ımızda ilk ve tek olma özelliğine sahip Kapaklı Engelsiz Yaşam Merkezi’mizi hizmete açmış olmaktan dolayı kıvanç duyuyoruz. Kent yaşamındaki tüm engelleri kaldırma ilkesiyle sosyal projelerimize devam edeceğiz. Yeniden bir araya gelmemize vesile 3 Aralık Engelliler Günü’nün toplumsal duyarlılıklarımızı daha da güçlendirmesi dileğiyle, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” Dedi.

Başkan Albayrak konuşmasının ardından masaları tek tek ziyaret ederek yemeğe katılan engelli vatandaşlarla ve onların aileleri ile sohbet etti, istek ve taleplerini dinledi ve görüş alışverişinde bulundu.

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

Başa dön tuşu