Ergene

Ergene’de Dünya Çevre Günü Şenliği Düzenlendi


Ergene Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından Dünya Çevre Haftası münasebetiyle Dünya Çevre Günü Şenliği düzenledi. Yoğun bir katılımın gerçekleştiği etkinlikte…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Ergene Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından Dünya Çevre Haftası münasebetiyle Dünya Çevre Günü Şenliği düzenledi. Yoğun bir katılımın gerçekleştiği etkinlikte Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel vatandaşlara doğamıza ve çevremize hep birlikte sahip çıkalım dedi.

Ergene Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından Sağlık Mahallesinde bulunan Zübeyde hanım parkında Dünya Çevre Günü Şenliği düzenlendi. Düzenlenen etkinliğe, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, CHP Ergene İlçe Başkanı Nuh Nuhoğlu, Ergene Belediye Başkan Yardımcıları, CHP Ergene İlçe Kadın Kolları ve Gençlik Kolları, Ergene Belediyesi Meclis Üyeleri, Mahalle muhtarları, STK’lar, Dernek ve Oda Başkanları, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Biliyorsunuz Ergene Belediyesi kurulduğundan beri çevre konusuna çok dikkat ediyor, doğasına, çevresine her zaman sahip çıkmıştır çıkmaya da devam ediyor. İlçemize kazandırdığımız atık getirme merkezimizde atıklarımızı ayrıştırarak bu güzel çalışmamamızı sürdürüyoruz. Ergene Belediyesi olarak ilçemize 80’nin üzerinde park yaptık, ilçemize yeni parklar yapmaya da devam ediyoruz. Tabi yapmak kadar koruyup kollamakta önemli, Ergene Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz Belediyemize ait olan bu parkların temizliğini yapıyor fakat siz kıymetli vatandaşlarımız da parklarımızı temiz tutmalısınız, çöplerinizi yere değil çöp kutularına atmalısınız, atmayanları uyarmalısınız sonuçta bu parklar, bu doğa, bu çevre hepimizin ve bizler hep birlikte çevremize sahip çıkmalıyız” dedi.

2022 yılının başlamasıyla birlikte 6 ayda 6 yeni projeyi İlçeye kazandırdıklarını belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Yeni yıl ile birlikte vatandaşlarımıza 6 yeni proje kazandıracağımızın sözünü verdik ve bu sözlerimizi bir bir yerine getirdik. Ocak ayında Ülkemizin kurucusu ve kurtarıcısı Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik’te doğduğu evin bire bir aynısını ilçemize kazandırdık, Şubat ayında Marmaracık mahallemize Göl Restaurant ve Düğün Salonumuzu açtık, Mart ayında Çanakkale Destanımızın kahramanlarından biri olan Seyit Onbaşı Park’ını açtık, Nisan ayında Esenler mahallemize söz verdiğimiz Çok Amaçlı Kapalı Düğün Salonumzu kazandırdık, Mayıs ayında sporun ve sporcunun en büyük destekçisi olan Ergene Belediyesi olarak Vakıflar 19 Mayıs Gençlik Stadyumumuzun açılışını yaptık ve Haziran ayı içinde de Ulaş mahallemizde siz değerli vatandaşlarımız ile birlikte Ömer Şakar Parkımızın açılışını yapacağız” dedi.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel 2022 yılı sonuna kadar Ergene’de yeni açılışların devam edeceğini belirterek Ergene halkı için, Ergene’nin geleceği için gece gündüz demeden var gücüyle çalıştıklarını belirterek, Dünya Çevre Günü Şenliğine katılın tüm misafirlere teşekkürlerini iletti.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların arından Ergene Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Ergene İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen Dünya Çevre Haftası kompozisyon, şiir ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere plaket ve ödülleri verildi.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel etkinlikte ayrıca Yeşiltepe Mahallesinde Belediyenin yeşil alanlarına sahip çıkan, kendi çabalarıyla bu yeşil alanlara fidan ve çiçek dikerek bakımlarını yapan Nazif Çakıroğlu ve Necmi Tuna’ya da örnek gösterilecek bu güzel davranışlarından dolayı teşekkür ederek plaket takdim etti.

Bu haber Ergene Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu