Tekirdağ

ÇERKEZKÖY İLÇESİ’NDE AÇILAN TEMEK KURSLARI İÇİN YIL SONU SERGİSİ DÜZENLENDİ

ÇERKEZKÖY İLÇESİ’NDE AÇILAN TEMEK KURSLARI İÇİN YIL SONU SERGİSİ DÜZENLENDİ


10/06/2022 10:30:15

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (TEMEK) kapsamında, Çerkezköy İlçesi’nde açılan El Sanatları Teknolojisi kurslarında eğitim gören kursiyerler için yılsonu kapanış sergisi ve sertifika töreni düzenlendi.

Çerkezköy İlçesi Bağlık, Veliköy ve Kızılpınar Mahallelerinde açılan El Sanatları Teknolojisi Makine Nakışları, Dekoratif Ev Aksesuarları Hazırlama ve Zikzak Makine Nakışları kurslarını başarı ile bitiren  toplam 105 kursiyerin eserlerinin yer aldığı yıl sonu sergisi büyük beğeni topladı.

BAŞKAN ALBAYRAK: “Sosyal belediyecilik anlayışının önemli bir örneği olan ücretsiz meslek edindirme kurslarımız önümüzdeki dönemde de vatandaşlarımıza yeni meslekler kazandırmaya devam edecek”

Temek Kurslarının, vatandaşlarımızın meslek edinmeleri ve ekonomik olarak kazanç sağlamaları anlamında önemli bir görevi yerine getirdiğini belirterek, “Kursa katılan herkes büyük çaba gösteriyor. Özverili çalışmalar sonunda iyi eserler çıktıkça biz de mutlu oluyoruz. Kurslara katılan ve mezun olan herkesi tebrik ediyorum. Onlara bu çalışma zevkini aşılayan öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum. Sosyal belediyecilik anlayışının önemli bir örneği olan ücretsiz meslek edindirme kurslarımız önümüzdeki dönemde de vatandaşlarımıza yeni meslekler kazandırmaya devam edecek” dedi.

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu