Ergene

Ergene Belediyesinin Çilek Tarlalarına Yoğun İlgi Gösteriliyor

Ergene Belediyesinin tarım arazilerinden olan çilek tarlalarına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Ergene ve Tekirdağ’ın diğer ilçelerinin yanı sıra Ergene Belediyesinin çilek tarlalarına İstanbul’dan da misafirler geldi.

Ergene Belediyesinin tarım arazilerinden olan çilek tarlalarını Kurban bayramı tatili içinde binlerce vatandaş ziyaret etti. Lavanta bahçelerinin ardından Ergene Belediyesinin ikinci tarım arazisi olan çilek tarlaları Lavanta bahçeleri gibi vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı. Dalından organik çileklerden yiyen vatandaşlar daha önce hiç bu kadar lezzetli bir çilek yemediklerini belirttiler.

Çilek Kafede Sabah Kahvaltısı Servisi Başladı

Kurban bayramının üçüncü gününde çilek tarlalarında sabah kahvaltısı servisi de başladı. Çilek kafe de hazırlanan serpme kahvaltılar aileleri ve sevdikleri ile birlikte çilek tarlarına sabah kahvaltısı yapmak için gelen vatandaşlara sunuldu. Kahvaltısını yapan vatandaşlar ardından çilek tarlalarında dalından çilek topladı. 20 dönümlük alanda oluşturulan çilek tarlalarında dalından çilek toplayan vatandaşlar bu güzel hizmetten dolayı başta Ergene Belediye Başkanı olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerini ilettiler. Vatandaşlar daha önce hiç bu kadar lezzetli çilek yemediklerini belirterek, “Ergene Belediyesinin oluşturmuş olduğu çilek tarları gerçekten çok güzel olmuş. Çilek kafede sabah kahvaltımızı yapıp ardından da dalından çilek toplayıp alış verişimizi yapıyoruz. Ayrıca tarladan dilediğimiz kadar da çilek yiyebiliyoruz” dediler.

Herkesi Çilek Tarlalarımıza Bekliyoruz

Ergene Belediyesinin çilek tarlalarına gösterilen ilgiden son derece memnun olduklarını belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ergene Belediyesi olarak sosyal belediyecilik alanında yaptığımız öncü çalışmalarımızın yanı sıra tarım alanında da bölge çiftçisine örnek olacak uygulamaları hayata geçirerek rol model olmayı hedefliyoruz. Ergene Belediyemizin ikinci tarım arazilerinden olan çilek tarlalarımız lavanta bahçelerimizin hemen yanında 20 dönümlük arazi içinde oluşturduk. Vatandaşlarımıza çilekleri dalından kopartarak sepetlerine toplayıp evlerine organik meyve götürme imkanı sunduk. Kurban bayramı tatili içinde halkımız çilek tarlalarımıza yoğun ilgi gösterdi. Ergene ve Tekirdağ’ın diğer ilçelerinden binlerce vatandaşımız çilek tarlalarımızı ziyaret etti hatta İstanbul’dan dahi çok fazla misafirimiz çilek tarlalarımızda konuk ettik. Misafirlerimiz ile birebir sohbet etme imkanım oldu herkes çilek tarlalarımızı, çileklerimizin lezzetlerini çok beğendiklerini söyledi. Bu memnuniyet bizleri çok sevindirdi. Çileklerimiz bizim bebeklerimiz gibi, herkesin onlara hayranlıkla bakması dokunması, neşeyle toplaması çok hoşumuza gidiyor. En çok çocuklar içinde mutlu oluyoruz, bizlerin çocukluk zamanları toprak üzerinde geçti ancak onlar kapalı dört duvar arasındalar. Anneleri babaları marketlerden, pazarlardan tabi çilek alıp geliyorlar ama onlar burada dalından organik en taze çilekleri yiyebiliyor. Ergene Belediyenizin çilek tarlalarından elleriyle çilek toplayıp evlerine götürmek isteyen herkesi çilek tarlalarımıza bekliyoruz” dedi.

 

Bu haber Ergene Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu