Ergene

Ergene Belediyesi’nden öğrencilere ‘Nutuk’

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 84. yılında Ergene Belediyesi tarafından çeşitli anma programları düzenlendi. Bu programlar kapsamında Ergene Belediyesi Atatürk Evi de başta öğrenciler olmak üzere adeta ziyaretçi akınına uğradı. Ziyaretçileri tek tek kapıda karşılayan görevliler öğrencilere ziyaret anısına Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Nutuk’ adlı eserini dağıttı.
Mustafa Kemal Atatürk’ü sadece anmanın yetmeyeceğini onu anlamanın da gerektiğini kaydeden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Bizler de Ergene Belediyesi olarak geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz, çocuklarımıza, gençlerimize ulu önderimizi en iyi şekilde anlatmak için çaba harcıyoruz. Ulu Önderimizi anlamanın en iyi yolu onun ideallerini benimsemekten geçiyor. Mustafa Kemal Atatürk’ün bu eserini çocukların sıkılmadan okuyabileceğini ve anlayabileceğini umuyoruz.  Geleceğimizin teminatı çocukların bu sayede Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşadıklarını, çektiği sıkıntıları, her şeye rağmen hiç bırakmadığı mücadelesini ve hepsinden önemlisi ülkemizin bağımsızlığını nasıl ve hangi şartla altında kazanıldığını daha iyi fark edeceklerini umuyorum” dedi.
Başkan Yüksel ayrıca, “Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk eşsiz eseri, Nutuk’ta bizzat kendi kalemiyle, kendi sözcükleriyle bizlere gereken yol haritasını çizmiş. Bizler için bir ışık, bir rehber olan Nutuk kitabını çocuklarımızla buluşturmak için çalışma yaptık. Bu kapsamda bölgemizdeki en farklı, en özel ve en güzel olan Atatürk Evi’mizi ziyaret eden çocuklarımıza ‘Nutuk’ armağan ettik.  Tüm çocuklarımızdan bu eşsiz eseri dikkatle okumalarını rica ediyor, Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygı, sevgi, rahmet, minnet ve özlemle anıyorum” diye konuştu.
Bu bağlamda Ergene Belediyesi tarafından Atatürk Evi’ni ziyaret eden yüzlerce öğrenciye ‘nutuk’ kitabı hediye edildi.FOTOĞRAFLAR

Bu haber Ergene Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu