Ergene

Belediyedeki stajyerlere iş güvenliği eğitimi

Ergene Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından belediyede stajyer olarak görev yapan öğrencilere 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında bilgilendirme ve bilinçlendirme eğitimi verildi.
‘Önce İş Güvenliği’ diyerek öğrencilerimizi çalışma hayatına güvenle hazırlamaktan mutluluk duyuyoruz diyen ve yapılan çalışmalarla ilgili olarak bilgiler veren Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi çalışma hayatında olmazsa olmaz eğitimlerin başında yer alıyor. Bizler de İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğümüz aracılığı ile personelimize bu eğitimleri aralıksız olarak gerçekleştiriyoruz. Bu eğitimler ile zaten yaptığı işler konusunda bilinçli olan personelimiz daha da bilinçli hale geliyor.  6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kamu ve özel sektöre ait bütün işlere ve işyerlerine, bu işyerlerinin işverenleri ile işveren vekillerine, çırak ve stajyerlerde dahil olmak üzere tüm çalışanlarına faaliyet konularına bakılmaksızın uygulanmaktadır. Söz konusu kanun ile çırak ve stajyerlerin kapsama dahil edilerek mesleki risklerden korunmaları ve sağlıklı ve güvenli bir ortamda çalışmaları güvence altına alındı.  Dolayısıyla diğer çalışanlar gibi çırak ve stajyerler için de işverenin 6331 sayılı Kanun kapsamında yükümlülükleri söz konusu” dedi.
Başkan Yüksel Ergene Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün belediye personeline yönelik olarak eğitimlerine aralıksız olarak devam edeceğini de sözlerine ekledi.FOTOĞRAFLAR

Bu haber Ergene Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

Başa dön tuşu