DepremErgene

Beren Bebek Çocuk Oyun Evi öğrencilerinden deprem tatbikatı

1999 Düzce depreminin yıldönümünü nedeniyle ülke genelinde yapılan “Çök-Kapan-Tutun Tatbikatı” öncesinde Ergene Belediyesi Beren Bebek Çocuk Oyun Evinde bulunan minikler de öğretmenleri nezaretinde deprem ve yangın esnasında neler yapılması gerektiğinin gösterildiği bir tatbikat gerçekleştirdi.
 Yapılan etkinlik ve Beren Bebek Çocuk Oyun Evi’nin çalışmaları ile ilgili olarak bilgiler veren Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “AFAD Başkanlığı koordinasyonunda,  afetlere dirençli toplum oluşturma vizyonu ile Türkiye’de yaşanabilecek her tür ve ölçekteki afet ve acil durumlara etkin müdahale için ülke genelinde düzenlenen tatbikata bizler de kurumlarımız ve personelimizle katıldık.
 Olası afet durumunda kamu kurumları,  özel sektör,  sivil toplum kuruluşları ve kişileri bir araya getirerek birlikte çalışma kültürünü geliştirmek, koordinasyon içerisinde hareket etme kabiliyetini kazandırmak maksadıyla düzenlenen tatbikata belediye birimlerimizin yanı sıra geleceğimizin teminatı çocuklarımıza hizmet veren Beren Bebek Çocuk Oyun Evi öğrencilerimiz ile öğretmenler i de katıldılar. Beren Bebek Çocuk Oyun Evi öğrencilerimiz de bu kapsamda “Deprem Anı, Çök-Kapan-Tutun Tatbikatı” gerçekleştirdiler” dedi.FOTOĞRAFLAR

Bu haber Ergene Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu