Ergene

Ergene Belediyesi Afetzede Ailelerin Çocuklarına Psikososyal Destek Veriyor

Ergene Belediyesi, depremden etkilenerek Ergene ilçesine gelen afetzede ailelerin çocuklarının travma sürecini kolaylıkla atlatabilmeleri için psikososyal destek çalışmalarında bulunuyor.
Ergene Belediyesi tarafından Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenerek Ergene İlçesine gelen çocuklara psikososyal destek veriyor. Depremzede çocuklar için oluşturulan sanat terapisi atölyesinde uzman psikolojik danışman ve psikososyal destek ekibi resim ve oyun etkinlikleri ile terapi çalışmaları düzenliyor. Sanat Terapisi Atölyesinde çocuklarla tek tek yakından ilgileniliyor.
Depremden etkilenen çocukların travma sürecini psikososyal destekle hızlı bir şekilde geride bırakmalarını hedeflerini belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “ Depremden etkilenen çocuklarımızın travma yaşadıklarını ve psikolojik olarak etkilendiklerini gördük. Çocuklarımızın yaşadıkları travmaları sağlıklı ve hızlı bir şekilde atlatabilmeleri çok büyük önem arz ediyor. Onların travma sürecini bir an önce atlatıp, tekrar normal hayata dönmelerini sağlamak için Ergene Belediyesi Sosyal ve Kültür İşler Müdürlüğümüz bünyesinde oluşturulan sanat terapisi atölyemizde terapi çalışmaları ve etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Çocuklarımızın yaşadıkları travmaları bir an önce atlatabilmelerini sağlamak adına Ergene Belediyesi uzman psikolog ve psikosoyal destek ekibimiz resim ve eğlenceli oyunlar gibi pek çok etkinlik ve sosyal faaliyetler düzenliyoruz. Psikososyal destekle çocuklarımızın psikolojik olarak etkilendiği bu süreci hızlı bir şekilde geride bırakmalarını hedefliyoruz” dedi.
Deprem bölgesinden Ergene ilçesine gelen afetzede ailelerin ihtiyaçlarının da karşılanmaya devam edildiğini belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Deprem bölgesinden ilçemize gelen ailelerimizin ihtiyaçları Ergene Belediyemiz tarafından karşılanmaya devam ediliyor. Ergene Belediyesi Kültür Merkezi binamızda oluşturmuş olduğumuz giyim ve gıda mağazalarımızda ki ürünleri ihtiyaçları doğrultusunda afetzede ailelere ulaştırıyoruz. Yine bunun yanında Belediye ekiplerimiz afetzede ailelerimizi evlerinde de ziyaret etmeye devam ediyor” dedi.

Bu haber Ergene Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu