Ergene

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Mahallelerimiz Hak Ettiğini Alacak”


Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Mahallelerimiz Hak Ettiğini Alacak”Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, ilçenin tüm mahallelerinde hizmet ve projelerinin olduğunun…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Mahallelerimiz Hak Ettiğini Alacak”Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, ilçenin tüm mahallelerinde hizmet ve projelerinin olduğunun altını çizerek mahallelerin hak ettiği alacağını kaydetti.
“Arsa Fakiriyiz”
Ergene’de hayata geçirilen projelerin yanı sıra pek çok projenin de yapım aşamasında olduğunu kaydeden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ulaş Mahallemizde bir sıkıntı yaşadık. Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünden ret geldi. İnşallah bunu aşmak istiyoruz. Biliyorsunuz biz arsa fakiriyiz. Geçmiş dönemlerde birçok arsamız Çorlu Belediyesinde kaldı. Buna rağmen güzel projelere imza atacağız. Şu anda Karamehmet Mahallesi Meydan düzenleme projesi, çok amaçlı projemiz bitti. Kesin hesaplamaları yapılarak çok yakında ihaleye çıkıyoruz. Yine Esenler Mahallemizde çok amaçlı muhtarlık binası, gençlik merkezi ve sağlık ocağı projemiz var biliyorsunuz. Bunun her şeyi hazır, çok yakında bir ay içerisinde ihalesine çıkıyoruz. Dört ay gibi kısa bir sürede tamamlayacağız ve muhtarlığa teslim edeceğiz” dedi.
“Tamamen Kendi Öz Kaynaklarımızla Çalışıyoruz”
Başkan Yüksel ayrıca, “Yine, Yulaflı Mahallemizde böyle bir projemiz var. Kooperatif, muhtarlık ve sağlık ocağı projemiz var. Kısa süre içerisinde ihaleye çıkmayı hedefliyoruz. Yine Ahimehmet Mahallemizde Çok Amaçlı Düğün Salonu, yazlık düğün salonu projemiz var. Bunu da genç arkadaşlarımız projelendirdiler, tamamen kendi öz kaynaklarımızla çalışıyoruz. Yine Velimeşe Mahallemizde ve Sağlık Mahallemizde düğün salonu projelerimiz var. Şu anda yine Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizle birlikte Yeşiltepe Mahallemizde kapalı spor salonu, açık futbol alanları, basketbol alanları, voleybol alanlarını projelendirdik, büyükşehir belediyesi ile bu yıl ihalesine çıkacağız” diye konuştu.
Yeşiltepe’deki Sorunu Hep Beraber Çözeceğiz”
Mahallelerimiz hak ettiğini alacak diyen Başkan Yüksel, “Yeşiltepe Mahallemizin imar sorunu konusu da Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinde görüşüldü, 1/5000’lik meclisten geçecek. 1/1000’lik planları da bizim genç arkadaşlarımız yapacak. Yeşiltepe’deki sorunu hep beraber çözmüş olacağız. Ben hep beraber şunu söylüyorum. Allah kısmet ederse devlet hastanesini yapmak da bize kısmet olacak. Okulları yapmak da bize kısmet olacak. Sağlık ocaklarını yapmak da bize kısmet olacak. Bunun taahhüdünü veriyorum. Allah’ın izniyle her şey güzel olacak.
“Ergene Belediyesi Balkanlardaki Gücünü Arttıracak”
Ergene Belediyesi’nin Balkanlardaki kardeş şehirlerine de katkı sağlayacağını ifade eden Başkan Yüksel, ”Balkanlardaki gücümüzü arttırmak adına, gücümüzün devam etmesi adına, biliyorsunuz geçen dönem Makedonya’da Radoviş ve Bulgaristan’da Kubrat ile kardeş şehir olmuştuk. Geçtiğimiz dönemde meclis üyelerimiz ve belediye başkan yardımcılarımız gittiğinde kardeş şehirlerimizin Türk mahallelerine güzel bir park inşa etmek istediklerini söylediler. Biz de bu konuda meclis kararımızı aldık. Yeterli olmayabilir ama kardeşlerimize, Türk dünyasına yatırımlarımız devam edecek. Bulgaristan’a da yanı şekilde ilerleyen zamanlarda oraya da destek olacağız. Devasa bir çocuk parkı inşa etmek istiyoruz. Yine daha önce bölgedeki Türk köylerini kendim gezdim, camilerimizi gezdim gördüm. Oradaki eksiklerimiz neler ise onları yapmayı taahhüt ettik. Ergene Belediyesinin bölgeye destek olma ve yatırım yapma yönündeki kararına imza atan meclis üyelerine çok teşekkür ediyorum. Yapacağımız yardımların Radoviş şehrine, Türk köylerine ve Türk dünyasına hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Bu haber Ergene Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu