Çorlu

Endüstri Meslek Lisesi’nin İnşaatı Devam Ediyor


Depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle 2 yıl öncesi boşaltılan ve yıkılan Endüstri Meslek Lisesi’nin yeni inşaatı hız kesmeden devam ediyor. 108…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle 2 yıl öncesi boşaltılan ve yıkılan Endüstri Meslek Lisesi’nin yeni inşaatı hız kesmeden devam ediyor. 108 milyon TL olan proje bedeli ile yakın zamanda eğitim öğretime başlaması planlanıyor.

2021 yılının Mart ayında depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkımı gerçekleşen Endüstri Meslek Lisesi’nin yeni inşaatı hızla yükseliyor.

Cumhuriyet Mahallesi’nde 2023 yılının Mart ayında temeli atılan ve hızla çalışması devam eden Çorlu Endüstri Meslek Lisesi’nin inşaatı devam ediyor.

108 milyon 616 bin TL proje bedeli ile olan okulda 4 atölye binası ile 24 derslikli ana binadan oluşacak.

2021 yılında depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkılan Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, yine aynı dönemde Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne taşınmıştı.

Yapımı devam eden binanın tamamlanmasının ardından Endüstri Meslek Lisesi yeni yerinde eğitim öğretim vermeye devam edecek.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu