Yaşam

Çorlu’da Uçuşlar İptal Edildi

TEKİRDAĞ’da beklenen kar yağışı Çerkezköy ve Saray ilçelerinde etkili oldu. Çerkezköy’de okullar tatil edilirken, Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı’nda eğitim uçuşları iptal oldu.

Meteoroloji’nin uyarısının ardından başlayan kar yağışı, sabah saatlerinde Tekirdağ’ın Çorlu, Çerkezköy ve Saray ilçelerinde etkili oldu. Çerkezköy’de evlerin çatıları ile araçlar beyaza büründü, yağışa hazırlıksız yakalanan sürücüler ise trafikte zor anlar yaşadı.

Polis ekipleri, kavşaklarda sürücüleri dikkatli olmaları yönünde uyardı. İlçede okullar da 1 gün süreyle tatil edildi. Çerkezköy Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada, “İlçemizde yoğun kar yağışı nedeniyle bugün tam gün olmak üzere tüm okullar tatil edilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile, engelli ve kronik hasta olan personel bugün tüm gün üzeri idari izinli sayılacaktı” denildi.

Kar yağışının sabah saatlerinde etkili olduğu Çorlu’da ise Karayolları ve belediye ekipleri, kar küreme ve tuzlama çalışması başlattı.

Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı’nda eğitim uçuşları iptal edildi.

Saray ilçesinde de karla kaplanan yolları temizlemek için çalışmalar sürdürülüyor.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu