Çorlu

Çorlu ve Kırcaali “Kardeş Şehir” Oldu

Çorlu Belediyesi ve Kırcaali Belediyesi arasında kardeşlik ve dostluk bağlarını güçlendirmek adına “kardeş şehir” protokolü imzalandı.

Bulgaristan Kırcaali Belediyesi’nde gerçekleşen protokol imza törenine Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Belediye Başkan Yardımcıları Adnan Kum, Güner Çetin, Özcan Veysel Tunçcan ile belediye meclis üyeleri katıldı. Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ile Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis, kardeş şehir protokolünü ve iş birliği sözleşmesini Kırcaali Belediyesi’nde düzenlenen törende imzaladı.

“Kıvanç Duyuyorum”

Törende yaptığı konuşmasına Kırcaali Belediyesi ile iş birliği ve gönül birliği içerisinde olacak olmaktan kıvanç duyduğunu belirterek başlayan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt konuşmanın devamında şunları söyledi: “Çorlu Belediyemiz ve Kırcaali Belediyemiz bugün itibarıyla kardeş belediye olacak. Her daim Balkan ülkesi komşumuz Bulgaristan ile iyi ilişkiler içerisinde olduk, bugün de Kırcaali halkı ile ikili ilişkilerimizi güçlendirmek adına iş birliğimizi resmileştirdik.

“İki Ülke Arasındaki Bağlar Güçlenecek”

Trakya bölgesinde Bulgaristan göçmeni vatandaşlarımızın en kalabalık nüfusa sahip olduğu yer olan Çorlu’muz bugün hâlâ iki ülke arasında önemli bir köprü görevi görmekte. Kardeş belediye olmamızla bu köprünün daha sağlam temelleri olacağına; Bulgaristan ve Türkiye arasındaki eğitim, kültür, sanat, sosyal ve ticaret bağların artacağına inanıyorum.

“Çifte Vatandaşlarımız İçin Kolaylık Sağlanacak”

Bizler Kardeş Belediye protokolünü imzalayarak uluslararası iş birliğini geliştirmeyi, teşvik etmeyi ve kültür alışverişini artırmayı hedefliyoruz. Ayrıca yine imza altına alacağımız ‘Elektronik İdari Hizmet İş Birliği’ sözleşmesi ile de çifte vatandaşlarımızın doğru ve güvenilir bilgiye daha hızlı bir şekilde ulaşabilmesini sağlayacağız.

“Bilgi ve Tecrübelerimizi Paylaşacağız”

Hem Çorlu hem de Kırcaali şehirlerinde yaşayan çifte vatandaşlarımız arasındaki elektronik idari hizmetler hakkında daha erişilebilir ve anlaşılabilir bir ortam oluşturmuş olacağız. İki ülkenin vatandaşları da karşılıklı olarak bu hizmetten yararlanabilecek. Yerel idari hizmetleri geliştirmeyi amaçladığımız sözleşme ile de kamusal yaşamdaki iş birliğini destekleyecek ve kamu yararına yönelik politikalar uygulanması yönünde önemli bir adım atmış olacağız. Kırcaali Belediyesi ve Belediye Başkanı Sayın Hasan Azis ile birlikte daha pek çok projemizi hayata geçirerek dostluk bağlarımızı güçlendirecek çalışmalara imza atacağız. Bilgilerimizi ve tecrübelerimizi paylaşacak, birbirimizi destekleyeceğiz.”

Konuşmaların ve karşılıklı hediye takdiminin ardından günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu