Tekirdağ

KADIN DANIŞMA MERKEZİ ATÖLYELERİ KATILIMCILARINA KATILIM BELGELERİ TÖRENLE VERİLDİ

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışı ile hareket ederek Türkiye’deki güncel sorunlara çözüm bulacak projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Bu kapsamda Çerkezköy Kadın Danışma Merkezi bünyesinde gerçekleştirilen Kadın Çalışmaları Atölyesi ve Çocuk Etkinlikleri Grubunda yer alan katılımcılara katılım belgeleri düzenlenen törenle takdim edildi.

Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törene Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı İsa Karadağ, Aile ve Toplum Hizmetleri Şube Müdürü İbrahim Göktaş ve kursiyerler katıldı. Burada bir konuşma yapan İsa Karadağ, Çerkezköy, Çorlu ve Süleymanpaşa’da bulunan Kadın Danışma Merkezleri bünyesinde gerçekleştirdikleri çalışmaların kendileri için çok büyük önem taşıdığını belirterek tüm katılımcılara teşekkür etti. Törende Kadın Çalışmaları Atölyesi bünyesinde 16, Çocuk Etkinlikleri Grubu bünyesinde 14 olmak üzere toplam 30 atölye katılımcısına Katılım Belgeleri takdim edildi.

Toplam 30 Katılımcıya Belgeleri Takdim Edildi

Kadın Danışma Merkezi’nde hayata geçirilen Kadın Çalışmaları Atölyesi 8 haftalık bir dönemi kapsadı. Haftada bir gün 1,5 saatlik oturumlar halinde gerçekleştirilen atölyede Uzman Psikolog Beril Buket Bağcı ve Sosyal Hizmet Uzmanı Pınar Keklik’in kolaylaştırıcılığında; iletişim, haklar, toplumsal cinsiyet, sağlığı koruyucu davranışlar, stres yönetimi, şiddetsiz iletişim ve çocuğun gelişim dönemleri konuları ele alındı. Okul öncesi çocukların gelişim alanlarını destekleyici etkinlikleri içeren ve 8 haftalık oturumlar şeklinde planlanan Çocuk Etkinlikleri Grubunda ise  90 dakika süren oturumlar boyunca Türkçe dil etkinliği, müzik etkinliği, oyun ve hareket etkinliği, sanat etkinliği ve drama etkinliklerinden yararlanılarak bilişsel gelişim, psikomotor gelişim, dil gelişimi, sosyal ve duygusal gelişim ve öz bakım gelişimi gibi alanlarda uygulamalar yapılırken bu sayede çocukların özgüven kazanabilmesi, grup içinde uyumlu hareket edebilmesi, olumlu davranışları taklit ederek öğrenmesi hedefleniyor. Çocuk Gelişimci Meltem Balcı tarafından gerçekleştirilen uygulamalar sırasında çocuklar üzerinde yapılan gözlemler sonucunda 4. haftadan itibaren ebeveynler ile de seanslar düzenleniyor.

Başkan Albayrak, “Kadın ve Çocukların Yanında Olmaya Devam Edeceğiz”

Konu hakkında açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tekirdağ’da yaşayan kadınların bir araya gelmelerine katkı sağlamak, tespit edilen kadın sorunları ile ilgili bilgilendirme yapmak ve uygulamalarına destek olmak amacıyla hayata geçirdiğimiz Kadın Çalışmaları Atölyemiz ile çocuklarımızın bilişsel gelişimlerini destekleyecek Çocuk Etkinlikleri Grubu’na katılan tüm vatandaşlarımıza teşekkürlerimi iletiyorum. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak kadınların ve çocukların yanında yer almaya, kendilerine destek olmaya devam edeceğiz.” dedi.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu