Tekirdağ

ÇERKEZKÖY İLÇESİ BAĞLIK VİYADÜĞÜ VE CENGİZ TOPEL CADDESİ’NDE SON DOKUNUŞLAR YAPILIYOR

ÇERKEZKÖY İLÇESİ BAĞLIK VİYADÜĞÜ VE CENGİZ TOPEL CADDESİ’NDE SON DOKUNUŞLAR YAPILIYOR

07/06/2023 14:51:18

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından “Tekirdağ İli Genelinde Muhtelif Yol Kavşak Projeleri Hazırlanması” projesi kapsamında yapımına başlanan Çerkezköy Bağlık Viyadüğü’ndeki çalışmalarda sona gelindi.

567 No’lu Çerkezköy – Kapaklı Devlet Yolu ve Pınarça Deresi’nin üzerinden geçerek Bağlık Mahallesi içerisinde bulunan Tevfik Fikret Caddesi’ni Mimar Sinan Caddesi’ne bağlayan viyadük, her biri 29 metre uzunluğunda toplam 9 açıklıktan oluşuyor. Kazıklı temel sistemi ile yapılmış olan viyadüğün toplam uzunluğu 275 metredir.

 

BAŞKAN ALBAYRAK: “BAĞLIK VİYADÜĞÜ’NDEKİ ÇALIŞMALARDA SONA YAKLAŞTIK”

 

Çerkezköy Bağlık Viyadüğü’ndeki çalışmaları yerinde inceleyen ve çalışmaların son durumu ile ilgili yetkililerden bilgi alan Başkan Albayrak, Çerkezköy İlçesi Bağlık Viyadüğü ile birlikte bölgede yaşanan trafik sorunun büyük oranda halledileceğini belirterek, “Yollar şehirciliğin ve kentin gelişmesinin en önemli göstergelerindendir. Trafiğin büyük ölçüde rahatlaması ve hemşerilerimizin kolay ulaşım sağlayabilmesi için 275 metre uzunluğa sahip Çerkezköy Bağlık Viyadüğü sıcak asfalt serimi ve çevre düzenlemesi çalışmalarımızda sona yaklaştık. Büyükşehir Belediyesi olarak şehircilik adına önemli yatırımları hayata geçiriyoruz. Bundan sonra da Tekirdağ için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Bağlık Viyadüğü’nde, 100 cm çapında ve boyları 10 ile 14 metre arasında değişen uzunluklarda toplam 124 adet temel fore kazık bulunmaktadır. Bunların toplam boyu 1.560 metredir. Kazık temeller ve duvarların yanı sıra 108 adet kiriş imalatı da yapılmıştır. Viyadüğün platform genişliği 15 metre olup iki şeritlidir ve yaya kaldırımları da mevcuttur.

 

ÇERKEZKÖY İLÇESİ CENGİZ TOPEL CADDESİ YEPYENİ BİR GÖRÜNÜME KAVUŞTU

 

Çerkezköy İlçesi’ndeki incelemelerine Cengiz Topel Caddesi ile devam eden Başkan Albayrak, Tekirdağ’ı tüm ilçeleri ile birlikte güzelleştirmeye ve geliştirmeye devam ettiklerini dile getirerek, “Çerkezköy ilçemizin Cengiz Topel Caddesi’nde 2.500 metre peyzaj ve çevre düzenlemesi yaparak ilçemizin çehresini değiştirdik. Ekiplerimiz caddedeki son düzenlemeleri de tamamlamak için titiz bir çalışma yürütüyorlar. Vatandaşlarımız için kentimizi güzelleştirmeye devam ediyoruz” diye konuştu.

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu