Yaşam

Bitmeyen Çile: Aylardır Çözüm Bekleniyor

Çobançeşme Mahallesi Sakinlerinden Altyapı Çilesi: Yedi Aydır Beklenen Çözüm Gelmedi

Çobançeşme Mahallesi sakinleri, Ulusoy Sokak’ta aylardır süren altyapı sorununa dikkat çekerek yetkililerden çözüm bekliyor. Yaklaşık yedi ay önce altyapı çalışmaları nedeniyle kazılan yollar, toprakla kapatıldı.

Mahalle sakinlerinin ilettiği fotoğraf, yolların adeta bir inşaat alanını andırdığını gözler önüne seriyor. Yolların üzeri kapatılmamış, yer yer çukurlar ve toprak yığınlarının bulunduğu sokak araçların ve yayaların geçişini zorlaştırıyor. Aynı zamanda çevrede toz ve kirlilik sorununa da beraberinde getiriyor.

İsmini vermek istemeyen bir  mahalle sakini, “Çobançeşme Mahallesi Ulusoy Sokak’ta yedi ay önce altyapı için yolları kazdılar, üstünü kapatıp öyle bıraktılar. Ne yürüyoruz , ne de toz topraktan geçiyoruz. Defalarca belediyeyi aradık ama ilgilenen yok maalesef” sözleriyle yaşanan mağduriyetini dile getirdi.

Mahalle sakinleri, defalarca belediyeye başvurduklarını fakat henüz bir çözüm olmadığını, çocukların ve yaşlıların bu şartlar altında yolda yürümekte zorlandığını ifade ederken, acil çözüm çağrısında bulundu.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu