Yaşam

Açık Bırakılan Rögar Kapağı Tehlike Saçıyor

Mahalle sakinleri Çorlu Belediyesi’nden Acil Çözüm Bekliyor

Çorlu Hürriyet Mahallesi Güzelyaka Caddesi üzerinde yaklaşık iki aydır açık bırakılan rögar kapağı, büyük bir tehlike oluşturuyor. Mahalle sakinlerinin verdiği bilgilere göre, şu ana kadar dört araç bu noktaya çarparak ağır hasar gördü. Çorlu Belediyesi’ne defalarca yapılan şikayetlere rağmen herhangi bir önlem alınmadı.

Vatandaşlar, bu tehlikeli duruma bir an önce müdahale edilmesi gerektiğini vurgularken, yetkililerin duyarsızlığına da isyan ediyor. “İlla birinin ölmesi mi gerekiyor?” diyen mahalle sakinleri, olay yerine konulacak uyarıcı levhalar ve güvenlik tedbirlerinin hayati önem taşıdığını belirtiyor.

Olay yerinde çekilen fotoğraflarda, yolun ortasında açık bırakılan rögar kapağı ve etrafında herhangi bir uyarı işaretinin olmaması dikkat çekiyor. Çevredeki binalar ve park halindeki araçların da bu tehlikeden etkilendiği açıkça görülüyor.

Mahalle sakinleri, gazetemiz aracılığıyla seslerini duyurmak istiyor. “Belki bir çare bulunur, birinin canına mal olmadan” diyen vatandaşlar, yetkililerin bir an önce harekete geçerek bu tehlikeyi ortadan kaldırmasını talep ediyor.

Güvenliğin sağlanması ve potansiyel kazaların önlenmesi adına, rögar kapağının yerine yerleştirilmesi ve gerekli işlemlerin yapılması için yetkilileri göreve davet ediyor.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu