Tekirdağ

‘BİR ANARŞİSTİN KAZA SONUCU ÖLÜMÜ’ ÇERKEZKÖY’DE SAHNELENDİ

Çerkezköy Belediyesi’nin kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelenen ‘Bir Anarşistin Kaza Sonucu Ölümü’ adlı tiyatro oyunu tiyatro…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Çerkezköy Belediyesi’nin kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelenen ‘Bir Anarşistin Kaza Sonucu Ölümü’ adlı tiyatro oyunu tiyatro severlerden tam not aldı.

  Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelenen ‘Bir Anarşistin Kaza Sonucu Ölümü’ adli tiyatro oyununu Belediye Başkanımız Vahap Akay, Belediye Başkan Yardımcımız Nedim Yılancı, Meclis Üyelerimiz Erdal Zengin, Şahin Yılmaz ve Beytullah Coşkun, Çerkezköy Kent Konseyi Başkanı Tuncay Üstünol, CHP İlçe Başkan Yardımcısı Hüseyin Ülger ile salonu dolduran tiyatro severler büyük bir beğeni ile izledi.

  ETKİNLİKLERİMİZ DEVAM EDECEK

 Çerkezköy Belediyesi’nin 2022 yılı Şubat ayı kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında sahnelenen ‘Bir Anarşistin Kaza Sonucu Ölümü’ adlı tiyatro oyununun ardından sahneye çıkarak usta tiyatro oyuncuları Mahir İpek, Mehmet Ulusoy, Yıldırım Şimşek, Çağlar Deniz, Velican Demirel ve Hazal Pekgöz’e teşekkür ederek, tebrik eden Belediye Başkanımız Vahap Akay, önümüzdeki günlerde de Çerkezköy halkını kültürel ve sanatsal faaliyetler ile buluşturmaya devam edeceklerini söyledi.

 TİYATRO USTALARI SAHNE ALIYOR

 Oyunlarında her zaman yaşanmış olayları anlatan tiyatro karikatürcüsü Dario Fo, yine yaşanan bir olayı oyunlaştırırken; dramatik sorgu sahnelerinden, kara bir komedi yaratıyor. Yönetmenliğini Hakan Güven’in, çevirmenliğini ise Füsun Demirel’in yaptığı oyunda usta oyuncular Mahir İpek, Mehmet Ulusoy, Yıldırım Şimşek, Çağlar Deniz, Velican Demirel ve Hazal Pekgöz gibi usta isimler sahne aldı.

 ANARŞİŞTİN İLGİNÇ ÖLÜMÜ SORGULANIYOR!

  Nobel Edebiyat ödüllü Dario Fo tarafından yazılan oyun, 1969’da Milano’da geçer. Duomo Meydanı yakınlarında bir bomba patlar ve 16 kişi yaşamını yitirir. Polis ve iktidar yanlısı bir kısım medya olayı solcu anarşistlerin eylemi olarak göstermek ister. Polis patlamadan anarşistleri sorumlu tutar ve Giuseppe Pinelli’yi gözaltına alır. Sorgudaki 3. günün sonunda Pinelli, sabah polis merkezi binasının önündeki kaldırımlar üzerinde ölü bulunur. Polis, sorgu sırasında anarşistin binanın beşinci katından kaza sonucu düştüğünü söyler. Bu sırada aynı binaya akıllı bir deli sorgulanmak üzere getirilmiştir. İşte emniyetteki trajikomik olaylar böylece başlar.

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu