Ergene

Bayram Coşkusu Ergene’de Fener Alayı İle Taçlandırıldı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşkusu Ergene’de akşam düzenlenen fener alayı programı ile taçlandırıldı. Sağlık mahallesinde gerçekleşen fener alayı programına vatandaşlar Belediyenin dağıtmış olduğu Türk bayrakları ve fenerler ile katıldı.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Ergene’de tören ve çeşitli etkinlikler ile kutlanırken Ergene Belediyesi tarafından da Sağlık mahallesinde fener alayı programı düzenlendi. Yüzlerce kişi Sağlık mahallesinde düzenlenen fener alayı etkinliğine katılırken hep birlikte söylenen marşlar eşliğinde Sağlık mahallesi Pazar alanından Seyit Onbaşı parkına kadar yürüyüş gerçekleşti.
Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Bugün hepimiz için çok anlamlı bir gün, Türkiye Cumhuriyetimizin kuruluşunun yüzüncü yılında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı büyük bir coşku içinde kutluyoruz. Bize bu mutluluğu ve bu gururu yaşatan Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşlarını şükran ve minnetle anıyorum” dedi.
Sağlık mahallesinde gerçekleşen fener alayı programına Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekilleri İlhami Özcan Aygun, Nurten Yontar, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Başkan yardımcıları, Belediye Meclis üyeleri, Siyasi parti temsilcileri, Mahalle muhtarları, Sivil Toplum Kuruluşların temsilcileri ve yüzlerce vatandaş katıldı.

Bu haber Ergene Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu