Tekirdağ

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK’IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI


Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Kadir Albayrak, mesajında şu ifadelere…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Kadir Albayrak, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği’ni kabul edişinin 94.  yıl dönümünü ve 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz.

Öğrencilerimizi eğiten, onları hayata hazırlayan ve toplum için yararlı bireyler haline gelmelerini sağlayan öğretmenlerimiz, insanlık için en kutsal mesleklerden birini icra etmektedirler.

Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk, “Öğretmenler, yükselen yeni nesil sizin eseriniz” olacaktır diyerek, değerli öğretmenlerimize önemli görev ve sorumlular yüklemiştir.

Cumhuriyet döneminde ülkemizin çağdaşlaşması ve eğitimli nesillerin yetiştirilmesinde öğretmenlerimiz her zaman en ön saflarda yer almışlardır. Atatürk’ün ölümsüz fikirlerinin ışığında önemli bir tarihsel sorumluluk üstlenen öğretmenlerimiz, eşsiz bir özveriyle yurdumuzun dört bir yanında görev yapmaktadırlar.

Değerli öğretmenlerimize layık oldukları saygı gösterilmeli ve çalışma koşullarında iyileştirme yapılmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizi Cumhuriyet ışığıyla aydınlatan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, başta Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere görevlerinin başında şehit olan ve ebediyete göç eden tüm öğretmenlerimizi rahmet, şükran ve saygıyla anıyorum.

 Kadir ALBAYRAK

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu