Tekirdağ

BAŞKAN ALBAYRAK: “30 MİLYON TL’LİK YATIRIMLA ALİ OSMAN ÇELEBİ BULVARI’NIN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRDİK”

BAŞKAN ALBAYRAK: “30 MİLYON TL’LİK YATIRIMLA ALİ OSMAN ÇELEBİ BULVARI’NIN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRDİK”

01/05/2023 18:06:49

Sezonun açılması ile birlikte il genelinde yol çalışmalarına hız veren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Çorlu ilçesi Ali Osman Çelebi Bulvarı’nda gerçekleştirdiği asfalt ve peyzaj düzenleme çalışmaları ile bulvara yepyeni bir görünüm kazandırdı. 4.400 metre uzunluğundaki Ali Osman Çelebi Bulvarında 1.500 metre uzunluğundaki ilk etap çalışmaları kapsamında, Bülent Ecevit Bulvarı Kavşağı ile Atatürk Bulvarı Kavşağı Arasındaki kısım 2×3 6 şeritli olarak yapılmış olup, aşınma asfaltı seviyesinde tamamlandı. Bu Etapta 3.000 ton aşınma asfalt dökülürken 8.800 m2 kumlamalı parke taş kaldırım yapıldı. Yaklaşık 1.200 metre uzunluğunda yağmur suyu hattı yapıldı. Yaklaşık 3.000 metre uzunluğunda Bisiklet Yolu yapıldı. Ayrıca yeşil alan ve park cepleri çalışması da uygulandı.

 

2. ETAP ÇALIŞMALARDA 3 ADET MODERN DÖNEL KAVŞAK YAPILDI

 

2. Etap çalışmaları kapsamında ise; yolun 2.700 metre uzunluğundaki, Bülent Ecevit Bulvarı Kavşağından Tekirdağ Yönü Karayolları sınırına kadar olan kısmı, 1×1 iken 2×2 Bölünmüş yol olarak trafiğe açılmış olup 3 adet Modern Dönel Kavşak yapıldı. Bu çalışmalar esnasında 80.000 m3 kazı, 50.000 m3 taş dolgu, 28.000 m3 de temel ve alt temel dolgusu yapıldı. Bülent Ecevit Bulvarı Kavşağından Tekirdağ Yönü Karayolları sınırına kadarki kısım için ise altyapı çalışmaları tamamlandıktan sonra 11.000 ton Binder asfalt yapılmış olup, 2023 yılı BSK programı dahilinde hava şartları uygun olunca 6.000 ton aşınma asfaltı atılması planlanmaktadır. Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından da bitkilendirme ve peyzaj öğeleri, aydınlatma ve çimlendirme tamamlanmıştır.

 

BAŞKAN ALBAYRAK: “30 MİLYON TL’LİK YATIRIMLA ALİ OSMAN ÇELEBİ BULVARI’NIN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRDİK”

 

İl genelinde yol çalışmalarına hız verdiklerini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “İl genelinde yol çalışmalarımızı hızlandırdık. Bu kapsamda Çorlu ilçemizin Ali Osman Çelebi Bulvarı’nda Fen İşleri Dairesi ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda bulvarın çehresi tamamen değişti. Asfalt yol yapımından parke taş kaldırım çalışmalarına, peyzaj düzenlemelerinden aydınlatma öğelerine kadar tüm çalışmalar eksiksiz olarak gerçekleştirildi. 30 Milyon TL’lik yatırımla yepyeni bir görünüme kavuşturduğumuz Ali Osman Çelebi Bulvarı’nda tüm çalışmalarımızın Çorlulu hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu