Tekirdağ

ZABITA PERSONELİNE STRES YÖNETİMİ EĞİTİMİ VERİLDİ

ZABITA PERSONELİNE STRES YÖNETİMİ EĞİTİMİ VERİLDİ


02/06/2022 09:12:19

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, bir yandan il genelinde önemli proje ve yatırımları hayata geçirirken diğer taraftan çalışanların eğitimlerine de önem veriyor.  Bu kapsamda Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından 11 ilçede görev yapan itfaiye ve zabıta personeline Stres, Öfke Yönetimi ve Psikolojik Dayanıklılık konularında eğitim planlaması yapıldı. İtfaiye personeline verilen eğitimlerin tamamlanmasının ardından zabıta personeline yönelik eğitimlere de başlandı.

Süleymanpaşa Kadın Danışma Merkezinde görevli Psikolog Meltem Şentürk tarafından Süleymanpaşa ilçesinde görev yapan zabıta personelinden ilk 20 personel için verilen eğitimde; stres, stres yönetimi, örgüt içi stres, öfke, öfke yönetimi, psikolojik dayanıklılık, psikolojik dayanıklılığı etkileyen faktörler ve psikolojik dayanıklılığı geliştirme stratejileri konularında bilgilendirme yapıldı. Bilgilendirme seminerinde zabıta personelinin, eğitim konuları ile ilgili soruları da cevaplandırıldı.

Çalışanların eğitim faaliyetlerine her zaman önem verdiklerini belirten Başkan Albayrak, “Çalışanlarımızın eğitim planlamaları doğrultusunda Süleymanpaşa ilçemizde görevli zabıta personellerimize stres yönetimi konusunda eğitim verildi. Eğitimlerimiz bundan sonra da belirli bir program doğrultusunda 11 ilçemizde de devam edecek” dedi. 

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu