Yaşam

Yerinde Koltuk Yıkama Nedir?

Koltuğun üretiminde kullanılan malzemeye bakılmaksızın, özel makineler ve kimyasal koltuk şampuanlarıyla yıkanıp kurutulması işlemine yerinde koltuk yıkama işlemi denilmektedir. Bu…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Koltuğun üretiminde kullanılan malzemeye bakılmaksızın, özel makineler ve kimyasal koltuk şampuanlarıyla yıkanıp kurutulması işlemine yerinde koltuk yıkama işlemi denilmektedir. Bu işin bilinçli şekilde yapılması herhangi bir soruna neden olmazken bilinçsiz yapılan işlemler koltukların rengini kaçırabilmektedir. Koltuk yıkama işlemleri ıslak koltuk yıkama, buharlı koltuk yıkama ve kuru koltuk yıkama olarak üç farklı şekilde sınıflandırılmaktadır. Islak işlemde koltuk, özel deterjanlar ile ıslatılır.

Her yeri eşit derecede ilaçlanıp ıslanmış olan koltukta polisaj devirli el fırça kullanılarak deterjanın derinlemesine kumaş ve süngere yedirilmesi amaçlanır. Güvenilir bir temizlik sağlanması için koltuk yıkama işinin profesyonel temizlik malzemeleri kullanılarak yapılması gerekmektedir.

Yerinde Koltuk Yıkama Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?

 

Koltuklarda renkler açısından solma veya yapısında yıpranma gibi problemlerin yaşanmaması için özellikle koltukların yılda bir defa yıkanması öngörülmektedir. Gerekli olması durumunda en fazla iki defa yıkama işlemi yapılabilmektedir. Diğer bir taraftan koltuk üzerine bir şey dökülüp leke oluşursa hemen, yoğun kullanılan oteller ve hastane koltukları her ay, evcil hayvan olan bir evde bulunan koltuklar iki ayda bir, oturma odasında sık kullanılan bir koltuk için üç ayda bir kesinlikle yıkama işlemi yapılmalıdır.

Koltuk üzerinde toz ve kirin haricinde mite, akar ve bazı zararlı mikroorganizmalar bulunur. Bu gibi zararlılar genellikle solunum yolu rahatsızlıklarının temel nedenleri arasında sayılmaktadır ve ancak doğru temizlik ürünleri kullanılarak koltuk yıkama işlemi dezenfekte edilmiş olur. Doğru temizlik teknikleri ve yerinde koltuk yıkama seçenekleri için https://www.bagcigrup.com.tr/koltuk/yikama/ adresine göz atabilirsiniz.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu