Yaşam

Çörek Otu Yağı

Özellikle iyileştirici özellikleri nedeniyle geleneksel tıpta binlerce yıldır kullanılan güçlü bir yağ olarak karşımıza çıkan çörek otu yağı, geniş kapsamlı bir şekilde kullanılmaktadır. Çörek otu yağı doğal bir ortamda işlenmiş olmalıdır.  Çörek otu veya kara kimyon olarak da adlandırılan çörek otu Ranunculaceae familyasında çiçekli bir bitkidir. Tohumlar, antik çağlardan beri geleneksel bir ilaç olarak kullanılmıştır. Bu durum son zamanlarda sıklıkla karşımıza çörek otunun çıkmasını mümkün kılmaktadır.

Çörek otu yağının özellikle bağışıklık sistemini güçlendirici bir etkiye sahip olduğu bilinmektedir. İltihabı azaltıcı bir etkiye sahip olan bu yağ aynı zamanda enfeksiyonlara karşı da etkili bir karışımdır. Bir de kan şekeri seviyesinin düzenlenmesine dair çörek otu yağının üst düzeyde bir etkiye sahip olduğu bilinmektedir.

Çörek otu tohumları; suya eklenebilir ve lezzetlerini suya bırakana kadar kaynatılabilir. Bununla birlikte çörek otunu yağı çıkartılarak da kullanılabilir. Bu noktada çörek otu yağı beraberinde önemli kazanımları getirdiğinden sıklıkla tercih edilmektedir. Siz de https://www.arifoglu.com/corek-otu-yagi internet sayfasından bu ürünü avantajlı bir şekilde temin edebilirsiniz.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu